Всесвіт

З’явився час і що було до початку всесвіту? Теорія ПКГ

Обговорення появи часу, а вже тим більше чогось до нього, в науковому співтоваристві нерідко прирівнювалося до фантастики. Все тому, що не було нормальної теорії, здатної все це правдоподібно пояснити. Так було до появи теорії петлевий квантової гравітації (ПКГ), яка повинна допомогти «прокрутити» всесвіт до самого його початку і навіть подивитися на те, що було до нього.

Теорія ПКГОдно можна сказати напевно: Всесвіт еволюціонує. Це не статичний об’єкт, який просто з’явився. Космос розвивається, і якщо відстежити цей процес до самого початку, то ми не побачимо того, що є зараз.

Відразу після Великого вибуху Всесвіт був набагато менше і більш гарячою.Вчені з’ясували, що початком усього була сингулярність, де стандартні закони фізики просто не працюють. Але цього їм виявилося мало, і вони захотіли зрозуміти, як саме стався БВ і чому.

Так як саме гравітація була головною силою в момент народження Всесвіту, то вважається, що отримати пояснення допоможе теорія квантової гравітації. Одна ще не побудована теорія повинна допомогти побудувати іншу – так, це фізика.Деякі вчені вважали, квантову гравітацію можна описати з допомогою теорії суперструн, але та сама «вилами по воді писана» і жорстко критикується.

Тому довелося шукати інші способи пояснень, і одним з найбільш ймовірних і популярних на даний момент є ПКГ.Петльова квантова ГравитацияИсследования в цій області навіть увінчалися певним успіхом. З’ясувалося, що утворення сингулярності перешкоджають квантові явища.

І тепер можна змоделювати не тільки сам БВ, але і зазирнути за нього, дізнатися, що було до.Петльова квантова гравітація не схожа ні на теорію суперструн, ні на одну іншу, більш приземлену. Багатовимірні мембрани, тобто струни, пронизують весь простір-час, згідно теорії струн, але як воно все з’явилося, вона не пояснює.

В ПКГ головними основоположними всього і вся є не струни, а квантові просторові осередки, які скріплені між собою. Всі вони існують всередині полів, величина яких є чимось на зразок внутрішнього часу для цих комірок. Протікає цей час із сьогодення в майбутнє з допомогою переходів від слабких полів до більш сильним.

Складно, так. Так ось ці самі клітинки і переходи утворюють дійсно нерозривне, і що найголовніше, лінійне простір-час. Тобто все тече своєю чергою, а потім «скочується» в сингулярність.

З’явився час і що було до початку всесвіту?Чому саме так? Тому що деяким особливо оптимістичним вченим цієї теорії цілком вистачає, щоб сказати, що буде не тільки на початку, але і в кінці. Зараз зрозумієте. На їхню думку, простір при наближенні до сингулярності стискається і розсипається, але не повністю.

Квантова гравітація знижує об’єм і масу до нуля, а потім знову починає процес розширення. Це працює і у зворотний бік. Тобто, якщо відмотати назад, то можна побачити, як до Великого вибуху було стиснення, яке, цілком ймовірно, було колапсом попередньої Всесвіту.

Але при цьому всі властивості колишньої світу не зникли, а перейшли в наш.ПКГ схожа на теорію конформної циклічної космології, висунуту Пенроузом і Гурзадяном. Хоч вони й суперечать один одному вже в самих основах (конформная теорія працює в рамках ЗТВ), але говорять про одне й те ж – нескінченному циклі життя і смерті Всесвіту.

Як і припущення Пенроуза і Гурзадяна, петльова квантова гравітація не є істиною в останній інстанції, а лише теорією, однією з багатьох. Всі обчислення проводяться в цій області були сильно спрощені. ПКГ, як і всі інші, потребує залізних доказах.
Але те, що дві різні теорії дають один і той же результат, вже, як мінімум, хвилююче.

Related posts

Leave a Comment