Сім'я

Жадібний чоловік

Як жити з жадібним чоловіком? Чи можна його перевиховати?Для того, щоб відповісти необхідно зрозуміти психологію чоловіка у відношенні грошей та іншої власності.Для чоловіка, в стані норми, важливо почувати впевненість у своїх силах як добувача і глави сім’ї. Ця впевненість підкріплюється успішною реалізацією функцій видобутку, збереження, розподілу ресурсів.

Через успішну реалізацію цих функцій, чоловік, в тому числі, і реалізується як самостійний чоловік і глава сім’ї. А це одна з базових потреб.Тобто, повну самореалізацію в ролі глави сім’ї чоловік одержує не в момент придбання і збереження.

А саме в момент розподілу ресурсів серед членів сім’ї. Говорячи по іншому, бачачи плоди своїх праць в дії.Але це коли ми говоримо про норму.

В реальності ж ми стикаємося з різними спотвореннями цієї структури.Найчастіше, коли чоловік успішно реалізує функцію видобутку і накопичення. А ось з розподілом у сім’ї виникають складності.

З ЧИМ ЦЕ МОЖЕ БУТИ ПОВ’ЯЗАНО?Проблематика лежить набагато глибше скупості у відношенні грошей.Помічено, що проявляють скупість в грошах, так само проявляють скупість і в почуттях. Особливо в прояві любові, ніжності, турботи, уваги.

Гроші це лише зовнішній прояв внутрішніх проблем.Це не означає, що такі люди нечутливі. Вони просто не вміють висловлювати свої почуття.

ЯКІ ПРИЧИНИ СКУПОСТІ У ЧОЛОВІКІВ?— Найпоширеніші причини йдуть з дитинства:— Низький достаток в сім’ї, на рахунку кожна копійка. Висока ймовірність, що ставши дорослим і навіть заможним, чоловік буде вести себе так само;— Сім’я заможна, але дитині не дозволяють нічого з того, що він хоче. Пояснюють тим, що гроші в сім’ї є тому, що їх не розбазарюють на різні дрібниці і дурниці.

Установка дитині закладена;— Потурання егоїзму. Дитині завжди дають саме смачненьке та цінне, навіть якщо це останнє. З акцентом на те, щоб він з’їв або скористався один, сам.

Модель поведінки прищеплюється дуже швидко;— Батько обмежував мати в грошах, пояснюючи тим, що вона спускає з на дурниці. Приклад батьків основа виховання.Інші причини:— Перфекціонізм.

Чоловік може знецінювати маленькі жести уваги і недорогі подарунки, вважаючи, що це не буде значимо для жінки. І якщо вже робити подарунок, так “серйозний”. А “серйозна”, по ряду причин зробити не виходить;— Бажання все контролювати.

Для чоловіків це важливо і в цілому нормально, якщо не переходить у патологію;— Скупість і жадібність можуть бути симптомами фобій. У разі, якщо фобії сильні, має сенс звернутися до фахівця.ЯК ПЕРЕВИХОВАТИ ЧОЛОВІКА?Основна роль тут належить жінці.

Своєю поведінкою і ставленням, можна вивести ситуацію як в великий плюс, так і дуже швидко опустити її в мінус.Працювати доведеться з картиною світу чоловіки, роками формувалися звичками, характером. А це вимагає не мало часу.

Але воно того варто.Тому важливі умова успіху – любов і терпіння.Для початку необхідно визначити, що лежить в основі такої поведінки.

Прикладіть всі зусилля, щоб зрозуміти позицію чоловіка, спробувати встати на його місце, побачити ситуацію його очима. Можливо знадобиться не одна розмова.Не дратуйтеся.

Не сперечайтеся. Не докоряйте.Ваше завдання м’яко змінити діючу парадигму.

Будь-яка критика миттєво запустить захисну реакцію і відкине вас у вирішенні питання на кілька кроків назад.Зрозумівши, що лежить в основі такої поведінки, як він мислить, як і які потреби реалізує з допомогою такої моделі поведінки, запропонуйте альтернативу.Покажіть йому, як він може більш повно реалізовуватись як чоловік і глава сім’ї, проявляючи турботу про сім’ю і про вас.

НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО ПОЗИТИВНЕ ПІДКРІПЛЕННЯ.Щира радість і вдячність навіть за найменші подарунки. І особливо за прояв почуттів, турботи, уваги.

Покажіть важливість та цінність цього для вас.Виключіть будь-який натяк на те, що це само собою зрозуміле для вас.Допоможіть чоловікові навчитися виражати свої почуття і відчувати радість від того, що він може вас порадувати.

І з допомогою своїх ресурсів робити щось значуще для сім’ї, а не тільки для себе.Пишіть вашу думку, питання, заперечення на тему статті в коментарях. Поспілкуємося.

Будьте здорові і щасливі.На зв’язку з вами,Сергій Гнып | Психолог, Когнітивно-поведінковий терапевт—–Підписуйтесь на канал, щоб не пропускати нові матеріали.Ще більше корисних матеріалів, відповіді на запитання передплатників і живе спілкування в Instagram і Вконтакте.

Приєднуйтесь.—–Сподобався пост? Дізналися щось нове? Не забудьте поставити лайк – це найкращий спосіб сказати спасибі.Діліться матеріалом з друзями – можливо комусь зараз ця інформація необхідна.
Ну і звичайно ж, пишіть свої питання у коментарі – поспілкуємося 🙂

Related posts

Leave a Comment