Краса та здоров'я

Здоров’я мозку: як зберегти його надовго?

Головний мозок людини – орган, що потребує постійної тренуванні і повноцінної турботи. Якщо, звичайно, ми хочемо зберегти його функціональність надовго. В іншому випадку, мозок з часом (і набагато швидше, ніж багато хто припускає) ослабне, а значить постраждають мислення і пам’ять.

Вправи для мозгаМногие дивуються: як це – «тренувати мозок»? Адже він – не м’яз, з цим в спортзал не підеш. Підеш! Тільки спортзал потрібен особливий. Такий, де буде вправлятися саме цей орган.

І знаєте, в чому величезний плюс? Цей «спортзал» не вимагає якихось особливих витрат. Ось вже дійсно – було б бажання! Адже головні «снаряди» в ньому:- кросворди;- самовчителі іноземних мов;- старі шкільні підручники з завданнями і вправами;- збірники віршів;- дитячі (і не тільки) завдання на логіку і ін. Все це допомагає зберегти молодість мозку на довгі роки.

Важливо: безумовно, одну з вирішальних ролей у функціональному стані і довголіття мозку відіграє спадковість. Однак дуже багато чого залежить від способу життя і як раз ось таких занять, що перераховані вище.Раціон питанияИ тут він надзвичайно важливий.

Потрібно стежити, щоб їжа була різноманітною, не дуже калорійною і, звичайно, корисною, тобто містила всі необхідні для здоров’я мозку поживні речовини, в першу чергу вітаміни і мікроелементи. Фізична активність і без неї в справі підтримки функціональності і довголіття головного мозку не обійтися. Навіть якщо роки вже не дозволяють займатися в спортзалі (хоча сьогодні можна знайти групи для самих різних віків), можна просто довше гуляти пішки, проходити без ліфта хоча б один сходовий проліт щодня і т.

д. Пам’ятайте: фізична активність в будь-якому її прояві:- помітно покращує пам’ять;- стимулює зростання/регенерацію клітин;- попереджає старіння органів, у тому числі головного мозку.До речі, фізичні вправи благотворно впливають на стан нервової і серцево-судинної систем людського організму, а значить сприяють скороченню числа можливих інфарктів і інсультів.

Здорові привычкиДа, і вони грають величезну роль, якщо потрібно, щоб головний мозок залишався молодим і здоровим як можна довше. Доведеться:1. Не палити, бо ця шкідлива звичка веде до руйнування судин, розвитку атеросклерозу.

А що це таке? Правильно, порушення мозкового кровообігу, яке загрожує втратою когнітивних функцій і ослабленням пам’яті.2. Не пити, оскільки алкоголь дає такий же жахливий ефект, що і нікотин, а в деяких моментах діє ще гірше.

3. Не лінуватися, оскільки недолік фізичної активності, неправильне харчування (а багато хто з-за ліні харчуються виключно фаст-фудом, напівфабрикатами і швидкорозчинні продуктами) ведуть до помітного погіршення стану мозку.Краще намагатися придбати здорові звички:- прибирати в будинку і провітрювати в ньому якомога частіше;- вести активний спосіб життя;- правильно харчуватися;- регулярно обстежуватися у терапевта і за його напрямами;- здавати покладені аналізи і робити щеплення за віком;- вправляти мозок;- не кидати/обзавестися хобі;- більше читати;- багато гуляти.

Хочете знати більше про медицину? Не забудьте підтримати наш канал в сервісі Яндекс.Дзен лайком та підпискою. Це мотивує нас публікувати більше цікавих матеріалів.
Також ви зможете оперативно дізнаватися про нові публікаціях.

Related posts

Leave a Comment