Краса та здоров'я

Японські практики довголіття. Як дихання сприяє здоров’ю

Практика оздоровлення японського цілителя Кацудзо Ніші – один з найпопулярніших методів повернення сил і здоров’я. Дуже важливо правильно дихати. Неправильне дихання може викликати хвороби навіть тих органів, які не пов’язані безпосередньо з диханням.

Вдихаючи повітря, ми одночасно вдихаємо і життєву силу, яка закладена в самому повітрі. Але, щоб вона прийшла в активний стан і почала діяти в нашому організмі, її треба правильно вдихати – інакше не вийде повноцінно наситити організм силою та повітрям.У людини, як правило, процес дихання йде сам собою, природно – не контролюється.

Звідки виникають хвороби? Багато людей вважають, що всі хвороби походять від якихось зовнішніх причин. Є навіть своєрідні стереотипи – на них звертає увагу Кацудзо Ніші. Наприклад, традиційно вважається, що застуда та грип начинаютсяот протягів і холоду, хвороби шлунку – від поганої їжі, прищі на тілі – від бруду.

.. Але часто буває, що одні люди під час епідемій хворіють, а інші ні.

У одного з двох, змушені харчуватися неякісною їжею, шлунок болить, а в іншого немає.У чому ж тут справа, чому люди, що живуть в одних і тих же умовах, можуть виглядати абсолютно по-різному : один здоровий, рум’яний і міцний, а інший блідий, немічний і кволий? Кацудзо Ніші стверджує, що хвороби, як правило, походять від закладеного в самій людині.Мудрі люди висловлюють мудрі думки.

Тому організм однієї людини може сам себе захистити і протистояти згубному зовнішнього впливу, а організм іншої зробити цього не може, так як у нього для надання такого опору недостатньо сил – не працює закладена в людині природою внутрішня сила.Як же знову запустити цей внутрішній механізм оздоровлення? Ніші стверджує, що це можна зробити за допомогою правильного дихання, яке приводить організм в порядок – в ньому запанував спокій, енергія приходить в рух і внутрішня цілюща сила починає працювати.Поступово стаючи все могутніше і сильніше, цілюща сила не тільки ліквідує “енергетичні застої”, але і починає усувати згубну енергію, що накопичилася в організмі і викликає хвороби.

І якщо правильно дихати постійно, а не тільки під час хвороби, то ніщо не зможе заподіяти шкоди організму.Так чи потрібно контролювати процес дихання чи ні?Процес дихання необхідно контролювати і щось у ньому змінювати – це думка Ніші. Сучасна людина не вміє правильно дихати – у більшості людей при диханні неправильно працює діафрагма, а то і зовсім вона не працює.

До чого цей факт призводить?Грудна клітка неправильно розтягується і легені не можуть вмістити навіть п’ятої частини того повітря, яке має в них міститися. Правильно дихати – значить, дихати так,щоб легені повністю заповнювалися повітрям, а щоб організм отримував максимум необхідного йому кисню.Тоді він зможе наситити собою всі тканини аж до окремої клітини.

Таке дихання створила для нас природа, саме так дихають немовлята. Але з часом люди часто втрачають цю здатність і забувають, як правильно дихати.Які ж причини часто роблять наше дихання неправильним?Перша причина – легені працюють не в повну силу, пропускаючи в хвилину в 16 разів менше кисню, ніж вони можуть.

Друга причина – занадто велика частота дихання. При правильному диханні кількість вдихів в хвилину повинно бути всього лише 8-12. Ми ж робимо їх від 13 до 18.

Третя причина – це неправильна робота діафрагми та грудної клітки, ми вже згадували про це. Таку роботу діафрагми можна визначити, якщо прикласти руки до грудей і почати дихати в звичному темпі. При правильному диханні груди повинна здійматися сама собою, без додаткових зусиль, не сильно і різко, а плавно і ледь помітно.

Четверта причина – ніс, що працює як насос. Він з силою втягує повітря, утворюючи при цьому багато шуму. Правильне дихання – безшумне : повітря проходить у легені сам собою, природно.

Який висновок можна зробити, вивчивши причини неправильного дихання?Щоб навчитися правильно дихати, процес дихання необхідно контролювати. Навчившись робити це, ми зможемо управляти життєвою силою свого організму, своїм душевним станом, настроєм, емоціями, бажаннями, думками, почуттями, а значить, і своїм здоров’ям.Стаття носить ознайомчий і освітній характер.

При її написанні використані думки Кацудзо Ніші з книги “Шість правил здоров’я, здатних змінити ваше життя”. Пам’ятайте, що лікує хвороби лікар – ми лише допомагаємо йому в лікуванні.Шановні читачі, підпишіться на канал і заходьте на нього регулярно, щоб отримувати нову інформацію.

Дякуємо за інтерес до статті. Поділіться нею з іншими. Здоров’я вам і довгих, щасливих років життя.

Related posts

Leave a Comment