Всесвіт

Як би виглядала всесвіт з антиматерії?

В нашому всесвіті домінує матерія. Звичайно, є ще темна матерія і темна енергія, які ми поки що не можемо зафіксувати, але зірки, планети, тварини і рослини створені з матерії. Протонів, електронів, нейтронів і їм подібних.

Ось тільки матерія парна. На кожен створений електрон матерії з’являється позитрон антиматерії. На кожен протон – антипротон.

Нехай в нашому всесвіті домінує матерія, але, може, є інший всесвіт, в якій домінує антиматерія? Як буде виглядати подібна всесвіт?D. D. DIXON (UNIVERSITY OF CALIFORNIA, RIVERSIDE) AND W.

R. PURCELL (NORTHWESTERN UNIVERSITY) — Розподіл позитронів в Чумацькому путиЗарядСамое базова відмінність між матерією і антиматерией – це заряд. Протилежні заряди.

У протона позитивний заряд, у антипротона – негативний. Позитивно заряджені позитрони – це, по суті, антиматерные версії негативно заряджених електронів.І справа в тому, що просто так історично склалося.

Призначення «позитивний» і «негативний» з’явилися для того, щоб їх розрізнити. З тим же успіхом ми могли приписати позитивний заряд електронів, а негативний – протонів.Тобто, виходить, що всесвіт з антиматерії буде виглядати так само, як і наша? Не зовсім так, все ж у матерії і антиматерії є невеликі відмінності, які ми тільки-тільки починаємо вивчати.

НейтриноОдно з головних відмінностей – це нейтрино. У нейтрино немає заряду. Так що, якщо б єдиною відмінністю між матерією і антиматерией був заряд, то нейтрино матерії нічим не відрізнялися б від нейтрино антиматерії.

Але все ж відмінність є, нехай і дуже слабке.У нейтрино є ще одна характеристика – спиральность. Спиральность описує напрямок обертання частинки.

Розрізняють праву (за напрямком руху) і ліву (проти напрямку руху) спиральность.На перший погляд це обертання здається несуттєвим, але в 1956 році вчений фізик-ядерник Ву Цзяньсюн помітила, що атоми кобальту-60 з правої і лівої спиральностью розпадаються з різною швидкістю.Це означає, що матерія і антиматерія можуть розпадатися з різною швидкістю.

Може, саме тому в нашому всесвіті переважає матерія.Місяць тому Funscience писав про те, що японським вченим вдалося знайти ще одна відмінність між матерією і антиматерией.Як би виглядала всесвіт з антиматерії?Але що, якщо у всесвіті антиматерії після Великого вибуху було багато антиводню і антигелия? Напевно, вони б зуміли зібратися в зірки з антиматерії і синтезувати в надрах більш важкі елементи, з яких потім з’явилися планети з антиматерії і, можливо, навіть життя з антиматерії.

Що б такі істоти бачили в нічному небі?На це питання ми знаємо відповідь. Нічне небо всесвіту з антиматерії виглядало б так само, як і наше. Кілька років тому вченим вдалося створити антиводень.

Виявилося, що антиводень випромінює той самий світ, що і звичайний водень. А значить, що анти-Сонце світилося б так само, як і наше Сонце. І від анти-світло Місяця би відображався так само, як і від нашої Місяця.

А небеса були б повні зірок, туманностей і планет.Антимасса?Все це, звичайно, ґрунтується на припущенні, що антиматерія змогла б під дією гравітації утворити зірки. Поки що все вказує на те, що це можливо.

Але що, якщо у антиматерії була б антимасса? Тоді б частинки антиматерії відштовхувалися один від одного, а антивселенная була б повна отже антиводню і антигелия.Загалом, поки що все вказує на те, що всесвіт з антиматерії була б ідентична нашій. Але, можливо, в ній був би один лише холодний газ.

А може, вона взагалі не могла утворитися, якщо розпад антиматерії досить сильно відрізняється від розпаду матерії. — Матеріал написаний по статті астрофізика Брайана Коберлейна. Джерело.

Related posts

Leave a Comment