Всесвіт

Водні світи – звичайне явище Всесвіту

Ще кілька десятиліть тому наука не могла відповісти на одне просте питання. Звучить він так – а чи багато води в космосі? Або наша планета в цьому відношенні є абсолютно унікальним світом? І, як з’ясувалося пізніше, води у Всесвіті багато..

.Зовсім недавно група дослідників з НАСА заявила, що ще раз знайшла підтвердження того, що планети, що мають океани, можуть бути надзвичайно поширеним явищем в космосі. Так, така заява робиться не вперше.

Однак конкретно це вельми і вельми цікаво. Адже мова йде про планети, які можуть бути придатними для життя в умовах, що сильно відрізняються від земних..

.У Всесвіті багато придатних для життя океанських мировИ для оцінки справедливості цього твердження навіть немає необхідності залишати Сонячну систему. Тому що такі космічні тіла як Церера, Каллісто, Європа, Ганімед, Енцелад, Титан і, можливо, Діона, Мимас, Тритон і Плутон можуть бути цілком придатними місцями для життя.

Тому що у них є великі запаси води. Крім того, всі вони мають органічні молекули. І джерела тепла, яке генерує гравітаційні приливні сили.

Тобто в цих об’єктів є всі основні компоненти для зародження життя. Але при інших умовах, ніж на Землі.Оскільки в нашій зоряній системі води дуже багато, чому б їй не рясніти і в інших системах? Зрештою водень і кисень – одні з найпоширеніших елементів у Всесвіті! І саме цьому питанню присвятили свою нову роботу вчені з НАСА.

У своєму дослідженні вони вивчали параметри різних екзопланет. І виявили, що не можна виключати, що насправді світи, де є рідкі океани, досить численні у Всесвіті. Щоб прийти до такого висновку, дослідники задалися питанням, чи можуть інші зоряні системи в Чумацькому Шляху мати планети з власним внутрішнім океаном, який при цьому є геологічно активним? І якщо це так, така активність може бути виявлена.

Для проведення робіт вчені використовували досить просунутий телескоп, призначений для пошуку екзопланет. Який міг вловлювати такі сигнали. На даний момент у світі існує лише один інструмент, який володіє такими здібностями.

І з його допомогою можна побачити активність водяної пари в атмосферах екзопланет.Фактично це дослідження почалося в 2017 році, коли вчені приступили до проведення аналізу перших отриманих результатів. Побудовані математичні моделі повинні були дати дослідникам інформацію про поширеність водних світів у Всесвіті.

Вчені відібрали для роботи 53 екзопланети, що мають розміри, подібні розмірами Землі.Орієнтир – супутники планет-гигантовПосле визначення групи досліджуваних світів вчені спробували з’ясувати, скільки енергії кожен з них може генерувати і виділяти у вигляді тепла. В якості шаблону вони використовували океанічні світи нашої Сонячної системи.

Дослідники прийшли до висновку, що тепло може з’являтися двома шляхами. Перший – це розпад радіоактивних елементів, які є в корі і мантії планети. Другий – це приливне нагрівання, викликане гравітаційними взаємодіями з іншими об’єктами.

У разі скелястих планет, подібних нашій, це тепло виділяється через кору і мантію шляхом вулканічної діяльності і при русі тектонічних плит. У разі супутників, таких як Європа, Енцелад або Тритон, це відбувається у вигляді криовулканизма. Тобто процесу, при якому вода виходить крізь замерзлу поверхню через тріщини в ній.

Але який би процес не був задіяний, вчені можуть визначити, скільки саме виділяється тепла. І по цьому параметру обчислити, чи існують необхідні умови для життя.Якщо, наприклад, вулканічної активності занадто багато, поверхня планети є просто розплавленої рівниною.

І вулканічні гази створили б в такому світі токсичну атмосферу. Однак якщо активності було б мало, атмосфера була б занадто слабкою і не мала достатньої кількості парникових газів. І її поверхня була б просто замороженої пустелею.

Те ж саме відноситься і до криовулканизму. Надмірна кількість тепла може призвести до того, що океан стане занадто теплим. А якщо навпаки – океану не вистачить енергії для існування в рідкому вигляді.

І які були отримані результати?Розрахунки вчених показали, що більше чверті з 53 досліджуваних екзопланет, ймовірно, є планетами, що мають океан. Якщо бути точніше – 14 53. Крім інших, дослідники вивчили і популярну систему TRAPPIST-1.

Вона має сім скелястих екзопланет, деякі з яких можуть мати воду. За розрахунками дослідників, TRAPPIST-1 e, f, g і h можуть бути планетами з океаном. Тільки уявіть – 4 з 14 потенційних водних світів знаходяться в одній системі!Тим не менш слід пам’ятати, що дуже небагато досліджувані екзопланети були вивчені безпосередньо.

Аналіз дослідження базується на деяких припущеннях. І містить багато невизначеностей. Так, це схоже на гадання на кавовій гущі.

Але все ж не є даремною працею. Створювані і тестовані математичні моделі з імовірністю сто відсотків знадобляться в майбутньому. Після запуску в космос телескоп імені Джеймса Вебба, який повинен відбутися в цьому році, у астрономів буде дуже багато набагато більш точних даних про характеристики екзопланет.

І їх будуть обробляти за допомогою нової математики.Зона населеності. Не для всієї ВселеннойПредположим на мить, що на одному з океанічних світів Сонячній системі виявлена життя.

Незалежно від того, одноклітинна це буде життя або складна, це буде епохальне відкриття. Воно переверне з ніг на голову деякі з найбільш усталених концепцій сучасної науки. Наприклад – концепцію жилої зони.

Вона може стати просто непотрібною. Якщо раптом з’ясується, що життя змогла з’явитися не тільки на поверхні планети, яка знаходиться на потрібній відстані від своєї зірки.При подібному сценарії навіть не має значення, чи має цей гіпотетичний океанський світ атмосферу чи ні.

Звичайно, треба обов’язково звернути увагу на такі світи, як Енцелад або Європа, чиї поверхні повністю заморожені. І якщо буде доведено, що ці населені світи, вченим необхідно переглянути концепцію жилої зони. Можливо вона буде потрібна тільки для того, щоб шукати у Всесвіті планету, що має розумну життя.

Адже складно уявити, що в місцях, подібних Європі, можна знайти життя складну.Як би те ні було, отримавши нові дані ми стикаємося з вельми інтригуючою питанням. З’ясовується, що світи, багаті водою, досить поширені у Всесвіті.

Просто потрібно уважно поглянути на нашу Сонячну систему. Проте Земля – це єдина в нашій системі жила скеляста планета. Так може бути всі ці світи більше схожі на Енцелад, ніж на Землю? І з іншого боку не слід забувати, що насправді абсолютно незрозуміло, в яких середовищах взагалі може існувати життя.

..Будемо сподіватися, що з появою нових телескопів ми відкриємо для себе хоч трохи істини.

..Ця стаття з’явилася вперше на сайті Живий Космос.
Вам можуть сподобатися ці статті:Людський слід віком 290 мільйонів летМогут існувати рептилоїди в реальності?Таємниця кам’яної голови з джунглів ГватемалыРодопский череп. Дуже дивна находкаТаинственный куля сім’ї БетцДрузья! Якщо вам сподобалася ця стаття, ставте лайк!Обов’язково поділіться їй в соціальних мережах!І підписуйтесь на наш канал! Спасибі!А ще – заходьте на наш сайт – Живий Космос!

Related posts

Leave a Comment