Гармонія

В пошуках щастя або сенсу?

Розмірковуючи про сенс життя, приходить популярна думка про те, що щастя – це і є сенс життя.З іншого ж боку, можна бути щасливим по-різному, без сенсу (отримуючи моментальне задоволення, наприклад, від їжі, алкоголю, спілкування, наркотиків, цікавих фільмів і так далі), або зі змістом (від виконання якихось суб’єктивно значущих проектів, наприклад, розвиваючи свій бізнес, виховуючи дітей, створюючи ліки від Сніду, тощо). Наука психології щастя говорить про те, що перше щастя ефемерно, і його безглуздість може призвести через час і до депресії.

Тому щастя зі змістом – це якраз те, до чого треба прагнути. Тобто знаходити в житті сенс, і отримувати від цього задоволення. Як би не так, але якщо щастя і є сенс життя, то виходить якесь масло масляне.

Отже, поставивши щастя на п’єдестал, і на нього дивлячись, до нього прагнучи, ми то втрачається сенс життя, то намагаємося витягнути себе з болота за свої ж шнурки.Пропоную подивитися щастя з двох сторін:щастя як нормальна температура тіла, показує що ми здорові, не тільки фізично, а психологическисчастье як світло в кінці тунелю, який вказує нам напрямок до змісту жизниС моєї точки зору, у кожної людини свій сенс, своє призначення, і не в одній якійсь сфері, а в багатьох. Тобто якщо щось робить нас щасливими, значить ми рухаємося в напрямку нашого сенсу життя, цей сенс є і в роботі, і в стосунках, і в творчості.

Якщо ми відчуваємо себе нещасними, значить ми звернули з нашої дороги. Звідси виходить, що до відчуття щастя звичайно треба прагне, але воно не є самоціллю. Воно як оцінка з іспиту, яка сама по собі не несе сенсу, ця оцінка лише показує нам, як добре ми засвоїли матеріал.
Як оцінки бувають оманливі, так і оманливе відчуття щастя. До нього треба ставитися обережно, тверезо оцінюючи, вказує воно нам на шлях до наших смислам, або є ілюзією.

Related posts

Leave a Comment