Всесвіт

Сенс розуму: головне небесне тіло еволюції Всесвіту

Частина 5.Вивчаючи карту реліктового лікування, а саме знімок розподілу речовини в ранній всесвіту за період 300 – 400 тис. років після «Великого Вибуху», вчені остаточно підтвердили наявність прихованої маси у Всесвіті, яка в 5 разів перевершує «видиму матерію».

Карта реліктового лікування (знімок розподілу речовини в ранній всесвіту).В цей час не було ще зірок і галактик, була лише однорідна структура речовини, з якого вже почало все формуватися. Формування перших зірок і галактик передували неоднорідності речовини.

Ці точки концентрації матерії відрізнялися від загального фону всього на 0,00001%. Такі неоднорідності не дозволили сформуватися зіркам і тим більше галактик навіть через мільярди років. А враховуючи факт розширення всесвіту, можна сміливо стверджувати, що з такої малої концентрації речовини просто неможливо було утворення видимої всесвіту.

Але якщо врахувати якусь гравітаційну силу, завдяки якій почалося формування перших зірок у гравітаційних колодязях ранньої всесвіту, куди прагнула матерія, то можна розрахувати кількість речовини, необхідна для подібного результату. Цю матерію вчені назвали “темної”, і за останніми даними вона перевершує масу видимої матерії в 5-6 разів. Співвідношення матерії у Всесвіті.

Темна матерія – це каталізатор зореутворення, завдяки якому і стало можливим утворення галактик і фактично всіх структур розподілу матерії у всесвіті. У концепції пошуку сенсу розуму подібний ефект темної матерії – вирішальний для виникнення власне життя у Всесвіті. Перше покоління зірок, які сформувалися з ранніх газопылевых хмар у гравітаційних колодязях, утворених під впливом темної матерії, до наших днів не дожили.

Такі зірки відносяться до третього класу спадщини. Так як у всесвіті ще відсутні «важкі» елементи типу вуглецю, кисню та азоту, такі зірки (сформовані з водню і гелію) мали дуже великими масою і температурою. Такі фізичні параметри, необхідні для запуску реакції – чистого протон-протонного термоядерного циклу, де здійснювався перший зоряний нуклеосинтез.

Саме завдяки цьому процесу почали з’являтися елементи важче літію (Зоряний нуклеосинтез) . Перші зірки проіснували недовго – вони «згасли» приблизно через 500 мільйонів років після Великого Вибуху, так як вони володіли величезними розмірами і масою, водень палало в них швидко, а альтернативні термоядерні реакції (CNO-цикл) у них не проходили.Обидва циклу термоядерної реакції: Протон-протонний цикл Вуглець-азотний цикл (CNO-цикл) відбувається в надрах сучасних зірок.

Деякі моделі передбачають можливість виявлення світла перших зірок. Зокрема, таке завдання ставиться перед новими космічними телескопами. Космічний телескоп імені Джеймса Вебба (ліворуч) у порівнянні з космічним телескопом «Хаббл».

“Джеймс Вебб” гикатиме сліди зірок першого покоління. Запуск запланований на 30 березня 2021 року.Зірки першого покоління були єдиними джерелами світла у Всесвіті, ионизировали водень і збагатили космос першими важкими елементами після своєї “смерті”.

Світло від першого покоління зірок у поданні художника, що виникли через 400 мільйонів років після Великого Вибуху.Зірки другого покоління (спадкові 2) сформувалися із залишків вибуху наднових першого покоління. Вони характеризуються наявністю металів в своєму хімічному складі.

Ці зірки володіли певним розмаїттям властивості: наприклад, могли бути холодними, а отже, існувати мільярди років. Такі зірки вчені реєструють в наш час. Важких елементів в газопылевых дисках, з яких формувалися зірки другого покоління, було недостатньо для формування звичних нам зоряних систем з кам’янистими планетами.

Тому зародження життя на цій стадії еволюції Всесвіту було вкрай малоймовірно. Однак зірки другого покоління здійснили досить потужний нуклеосинтез, що істотно змінило хімічний склад у Всесвіті в бік стабільних і важких елементів.Знаменита «Зірка Мафусаїла» відноситься до другого покоління зірок (спадщина 2).

Із залишків наднових зірок першого і другого покоління почали формуватися зірки третього покоління. В їх гравітаційних колодязях було вже досить важких елементів для формування різноманітних планетарних систем. Діаграма Герцшпрунга — Рассела (спектральний клас—світність)Наша Сонячна система сформована саме за таким принципом, а саме Сонце – зірка третього покоління.

В хімічному складі зірок третього покоління присутні важкі елементи з істотній кількості. Почасти завдяки їм, можливе формування таких зірок, як наше Сонце. Солнцеподобные зірки третього покоління вже можуть активно існувати від 1,6 мільярдів (зірки спектрального класу F0) і до 25 мільярдів років (клас К1-К7).

Саме такі зірки, спокійні, стабільні і довгоживучі, потрібні для формування активної стадії матерії (життя). Однак зірки першого і другого покоління потрібні не для утворення стабільних зірок третього покоління, а для освіти унікальних небесних тіл – Планет. Еволюція всесвіту – це еволюція її речовини.

В зірках першого і другого покоління в процесі нуклеосинтеза відбувалися еволюційні процеси синтезу речовини, від легких і простих до важким і складним. Умовно кажучи, це був перший етап еволюції речовини. Другий етап здійснюється саме на планетах.

Планети – це унікальні об’єкти у Всесвіті, які фактично не грають ролі в розподілі речовини і енергії в масштабах Всесвіту, але завдяки їх хімічним складом на них можуть відбуватися процеси зовсім іншого рівня – біохімічні. А це вже є самоорганізацій речовини до енергетичного рівня навколишнього середовища. Відтак, саме на планетах можливі хімічні реакції речовини і утворення нових, більш складних структур матерії, а, отже, і її подальша еволюція.

Утворення планет у Всесвіті – це необхідний етап її еволюції, без якого у Всесвіті не почалися б процеси самоорганізації матерії в більш складніші структури.Коротка історія всесвіту.Тут вже можна виділити головні етапи в еволюції Всесвіту:1.

фактор темної матерії;2. фактор нуклеосинтеза в зірках;3. фактор формування планет.

Зоряна система прагне до стійкості (рівноваги), утворюються планети. Тому роль планет в еволюції Всесвіту, освіту життя і розумінні розуму – вирішальна, а вже потім йде фактор материнської зірки і цілком зоряної системи. Карликова планета Плутон” в природних кольорах, сфотографований автоматичною міжпланетною станцією «Нові горизонти».

Про скільки нам відкриттів дивовижних…

Але про це в наступній статті. ================================================================Посилання на джерела тепер знаходяться в групі Вконтакті!Частина 1. Сенс розуму: тупикова гілка еволюції?Частина 2.
Сенс розуму: квантова еволюція ВселеннойЧасть 3. Що було до Великого вибуху? Розум?Частина 4. Сенс розуму: Еволюція Всесвіту

Related posts

Leave a Comment