Всесвіт

Підтверджено непостійність законів фізики в різних частинах Всесвіту

Вчені з Австралії, досліджували світ одного з найбільш далеких квазарів, з подивом виявили підтвердження непостійності постійної тонкої структури – електромагнітного взаємодії, що утримує електрони в ядрах атомів. Виявляється, ця універсальна константа веде себе вкрай непостійний, але тільки в одній частині Всесвіту, що абсолютно незвично. Це перше свідчення того, що Всесвіт анизотропна.

Відкриття може зажадати перегляду основ сучасної фізики.Тим, хто сподівається на швидке поява «теорії всього», здатної об’єднати всі чотири фундаментальні взаємодії, доведеться почекати, поки фізики не пояснять, чому космологічні константи зовсім не постійні, якими їм слід було б бути. Адже, як повідомили вчені з Університету Нового Південного Уельсу, чотири нових вимірювання світла квазара, що знаходиться в 13 млрд світлових років від нас, підтвердили висновки минулих досліджень, що виявили невеликі варіації постійної тонкої структури, повідомляє Phys.

org. За словами професора Джона Уебба, який очолював наукову групу, постійна тонкої структури – це міра електромагнетизму, одного з чотирьох фундаментальних взаємодій у природі.Електромагнітне взаємодія змушує електрони обертатися навколо ядер в кожному атомі Всесвіту – без неї все речовина розлетілося б у різні боки.

До недавніх пір вчені вважали, що ця сила не змінюється в часі і просторі. Але в останні 20 років професор Уебб помітив аномалії постійної тонкої структури, унаслідок чого електромагнітне взаємодія в певному напрямку Всесвіту трохи не таке, як скрізь.Вивчення дуже далекого квазара дозволило астрофізикам заглянути в минуле Всесвіту на 12-13 млрд років, коли не існувало планет і галактик, а зірки тільки починали формуватися.

Вчені зробили чотири вимірювання постійної тонкої структури вздовж променя зору за напрямом до цього квазару. Окремо вони не дали ніякого остаточного відповіді, однак у поєднанні з іншими даними, різниця постійної тонкої структури стала очевидною.«Таким чином, Всесвіт може виявитися не ізотропному з точки зору законів фізики – тобто, статистично неоднаковою в усіх напрямках.

Насправді, в ній можуть бути якісь напрями або бажані напрямки, де закони фізики змінюються, але не в перпендикулярному напрямку. Іншими словами, Всесвіт в певному сенсі має дипольної структурою», – сказав професор Уебб.Якщо у Всесвіті дійсно існує анізотропія, і якщо електромагнетизм і правда злегка відрізняється в певних регіонах космосу, найбільш фундаментальні концепції сучасної фізики потребують перегляду.

  наприкінці минулого року угорські вчені знайшли підтвердження існування п’ятого фундаментального взаємодії, яке могло б заповнити прогалини в нашому розумінні фізики. Вивчивши ізотоп гелію, вони помітили прояв якоїсь нової сили, яке не можна пояснити з точки зору сучасної науки. ***Хайтек+ вже багато місяців входить в 30-ку кращих каналів Дзена.
Рекомендуємо підписатися і розповісти про нас друзям.

Related posts

Leave a Comment