Краса та здоров'я

7 наукових секретів здорового старіння

Якщо не можна не старіти, то давайте хоча б старіти правильно.«Правильно» в цьому випадку означає «здорово». Наголос ставте хоч на першу «про», хоч на другу.

І тоді можна буде забути про вираз «Старість не радість», так як друга половина життя цілком може бути дуже навіть цікавою, активною і плідною. Що ж для цього потрібно?Подбати про повноцінне, збалансованому раціоні. Мова йде навіть не про дієти як такої.

Швидше — про правильну систему харчування. Більше овочів і фруктів, горіхів і нежирних молочних продуктів, круп з цільного зерна, риби і морепродуктів. Менше консервації, фастфуда, жирного смаженого м’яса, цукру і солі.

І взагалі все менше, тому що переїдання є джерелом багатьох проблем. Здорове харчування знижує ризик розвитку хвороб серця і травної системи, ймовірність раку і хвороби Альцгеймера.Більше рухатися.

Не сидіти сиднем на лавочці біля під’їзду, а хоча б гуляти пішки. Бажано щодня і не менше 30 хвилин. Виконувати щодня комплекс вправ, які дозволять зберегти гнучкість і рухливість суглобів і змусять кров веселіше бігти по судинах.

Які при цьому будуть краще зберігати еластичність.Фізичне навантаження допомагає також утримувати в рамках масу тіла, підтримувати тонус м’язів, підвищувати настрій і покращувати сон.Більше спілкуватися.

З рідними, з друзями або однодумцями. Самотність погано діє на здоров’я. Бувають, звичайно, винятки, але в цілому справа йде саме так: ті, хто відчуває себе забутими-позаброшенными, більше ризикують померти раніше терміну, захворіти цілою купою хвороб, починаючи з артриту, діабету і гіпертонії.

Якщо дружити ні з ким, можна зайнятися волонтерською роботою, по мірі сил. Допомога іншим пробуджує в організмі такі резерви, про які людина могла все життя не здогадуватися.Відмовитися від шкідливих звичок.

До них відносяться не тільки алкоголізм і куріння, але і звичка переїдати, дратуватися і бурчати, лінуватися і байдикувати. Один тільки відмова від куріння знизить ризик розвитку хвороб серця, раку легенів і порожнини рота, захворювань судин та багатьох інших недуг.Освоїти йогу, Тай-чі або інші системи вправ, які поєднують в собі правильне дихання і плавні рухи.

Це допоможе не тільки підтримувати в тонусі м’язи, зберігати гнучкість, але і поліпшувати координацію рухів. Адже однією з основних причин важких травм у людей похилого є падіння. Проходити диспансеризацію і регулярно відвідувати лікаря.

І здавати аналізи. Це дозволить не пропустити появи проблем зі здоров’ям і вчасно почати корекцію.До речі, навіть повноцінного раціону може виявитися недостатньо для того, щоб забезпечити організм всіма необхідними вітамінами і мінеральними речовинами.

Просто тому, що в силу різних причин може погіршуватися їх засвоєння з їжі. В цьому випадку потрібно брати відсутню у вигляді добавок або ліків.З віком може зростати потреба у вітамінах D, В12 і В6, з мінеральних речовин часто не вистачає кальцію, від якого залежить міцність кісток.

Підбирати вітамінно-мінеральні добавки слід разом з лікарем, так як можлива небажана взаємодія з прийнятими ліками.Спати. Досить, але не в надлишку.

Впоратися з безсонням допоможуть вечірні прогулянки, легка вечеря без переїдання, позитивні емоції і відмова від вечірнього перегляду новин. І взагалі телевізора.Рекомендується також не зловживати денним сном і відмовитися від кави і міцного чаю у другій половині дня.

Від алкоголю теж. А ось вечірній секс (якщо є з ким піде на користь. Навіть якщо це просто обмін ласками.

Кажуть, що після 50 життя тільки починається. Це так і буде, якщо докласти трохи зусиль. Починати можна прямо зараз.

Related posts

Leave a Comment