Жіночий розділ

🎯Слід пережитого. Як пережити психологічну травму і почати жити щасливим життям? Порада психолога

Іноді стрес виявляється настільки сильним, що його вплив на людину, на психіку виявляється настільки сильним, що впоратися з ним ніяк не вдається. Людина втрачає відчуття безпеки. Страшні спогади, почуття безвиході і похмурі думки переслідують.

У цьому випадку говорять, що у людини психологічна травма. Впоратися з нею найкраще допоможе фахівець. Але іноді, в силу особистих причин, що людина не може або не хоче скористатися його допомогою.

І тоді на допомогу прийде не сам психолог, а його поради. Вони допоможуть стерти слід пережитого. Навчать, як пережити психологічну травму і почати жити щасливим життям.

В першу чергу це різні практики і методики. Ось тут перевірена часом і моїми пацієнтами, ефективна методика. Вона допомагає впоратися зі страхами і тривогами, знайти спокій і повернутися до щасливого життя.

Фото з мого instagram @alex_more_sunКроме того, впоратися з психологічною травмою допоможуть наступні поради:Не стримуйте емоції. Дуже часто люди соромляться своїх переживань, ховають власні почуття. І зовсім даремно так поступають.

Хочеться плакати – плачте, кричати – покричите. Не соромтеся обговорити з близькими те, що вас так хвилює. Якщо вас охоплює гнів, вихлюпніть його на боксерську грушу.

Або підіть в тренажерний зал. Спорт, до речі, в таких ситуаціях дуже корисний – і емоції негативні трансформує на користь, і для здоров’я дуже корисний.Не будьте відлюдником.

Іноді люди з психологічною травмою добровільно прирікають себе на самотність. Закриваються в чотирьох стінах. Уникають товариства.

Цього робити не варто. Навпаки, необхідно частіше вибиратися в люди, брати участь у суспільному житті. І навіть якщо спочатку це буде здаватися важким і неприємним, з часом, спілкування з людьми незмінно надасть цілющу дію.

І, так. У такій ситуації не варто відмовлятися від допомоги близьких.Розблокуйте свою свідомість.

Часто така патологічна реакція психіки викликана блокуванням певних почуттів, які виникли в стресовій ситуації. Їх необхідно розблокувати. Найефективніше це зробити в кабінеті спеціаліста.

Але можна зробити це і самостійно. Психологи рекомендують викласти минулі події на папері. Зробити це потрібно в найдрібніших подробицях.

Потрібно згадати всі деталі і всі емоції, все, що було випробувано в той час. Якщо відразу це зробити складно, розбийте роботу на кілька етапів.Коли вдасться згадати все в найдрібніших деталях, свідомість буде розблоковано.

І реальність буде сприйматися більш адекватно. Свідомість таки зможе взяти і відпустити подію. Зміните місце проживання.

Хоча б на час. При психологічній травмі дуже допомагає зміна обстановки. Розмежуйте минуле і сьогодення.

Необхідно чітко розмежувати події минулого і сьогодення. Не можна відгороджуватися від дійсності. Навпаки, необхідно бути в курсі всього, що відбувається в поточний момент – стежити за новинами, віяннями моди.

Стежити за мистецтвом.Друзі, що б не викликало психологічну травму, це все залишилося в минулому. Воно пройшло.

І потрібно жити сьогоденням. Використовуйте для цього всі можливості – товариство друзів, хобі і захоплення, подорожі і спорт, робота. Все, що робить людину щасливою.

А ви як вважаєте, можна впоратися з психологічною травмою без допомоги фахівця? Що допомогло повернутися до нормального життя? Поділіться в коментарях. І не забудьте поставити лайк і підписатися на мій канал. В моїх статтях маса порад, які допоможуть впоратися з психологічними труднощами.
Так само багато корисного можна прочитати в инстаграме!

Related posts

Leave a Comment