UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ (1939— 2005 рр.)
Країни Африки на шляху незалежного розвитку

Південно-Африканська Республіка (ПАР)

Південно-Африканська Республіка (ПАР) була створена у 1961 р. Основою державної політики став апартеїд. Деколонізація Африки суттєво змінила становище ПАР. Творці апартеїду зрозуміли, що нові незалежні держави не будуть миритися з існуючим на півдні Африки расистським режимом і мобілізують світову громадськість на боротьбу з ним. Аби зберегти режим:

— створювались автономне господарство та військова промисловість, що в умовах міжнародної ізоляції зумовлювало неефективність деяких галузей економіки, штучне завищення цін і т. д.;

— робилися спроби створити на північ від ПАР пояс безпеки з Анголи, Мозамбіку, португальських колоній;

— розроблялась власна атомна зброя.

Але всі ці спроби провалились. У білій общині стався розкол: більшість почала виступати за політичні реформи і за створення багаторасової демократичної держави. Першим кроком у цьому напрямку стало прийняття 1984 р. нової конституції. У 1989 р. до влади у ПАР прийшов Фредерік де Клерк. Він здійснив реформи, які призвели до падіння расистського режиму. У 1993 р. в ПАР уперше було проведено вільні вибори. Президентом країни став Нельсон Мандела — лідер АНК (Африканського Національного Конгресу).

На межі тисячоліть Африка залишається одним із найнестабільніших і найменш розвинутих регіонів світу. Для спільного розв'язання назрілих проблем у 2002 р. лідери 43 африканських держав вирішили заснувати Африканський союз (АС).

Назад Зміст Вперед