UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ (1939— 2005 рр.)
Країни Африки на шляху незалежного розвитку

Нігерія

Однією з найбільш розвинених країн Тропічної Африки є Нігерія. Основне джерело прибутку країни — нафта. У 1960 р. колишня англійська колонія здобула незалежність. У 1967-1969 pp. в країні тривала громадянська війна, в результаті якої Нігерія стала федеративною республікою. З 35 років незалежності чверть століття в країні панував військовий режим. Спроба генерала Ібрагіма у 1993 р. передати владу цивільним не вдалася. Військові і надалі перебувають при владі.

Наприкінці 80-х років військово-диктаторські режими вступили в смугу гострих криз, пов'язаних із розпадом соціалістичної системи і закінченням "холодної війни". Диктатори втратили економічну та політичну підтримку з боку США та СРСР.

МВФ і МБРР розробили план економічного відновлення Африки. Пропонувалося проведення ринкових реформ в обмін на пільгові кредити та скорочення державних витрат. Проблеми, що постали перед країнами Африки, багатопланові, і розв'язати їх нелегко. Це можливо лише за участі світового співтовариства і в формах, придатних для народів Африки.

Назад Зміст Вперед