UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ (1939— 2005 рр.)
Країни Африки на шляху незалежного розвитку

Центрально-Африканська Республіка

Диктатор Ж. Б. Бокасса прийшов до влади в Центрально-Африканській Республіці у 1966 р. після державного заколоту і правив країною протягом 13 років. Він оголосив себе маршалом і довічним президентом, а згодом — імператором. За роки правління Бокасса усунув з посад усіх потенційних конкурентів, висилав їх з країни, арештовував, піддавав середньовічним тортурам.

Іді Амін Дада в республіці Уганда "прославився" масовим знищенням людей. За вісім років правління у 70-х роках в країні було знищено 800 тис. осіб.

Понад 30 років при владі в Заїрі знаходився харизматичний лідер Мабуту Банга. Під час його правління Заїр із багатої країни перетворився в одну з найбідніших—його зовнішній борг досяг 8 млрд доларів США. Зате сам Мабуту тримав у швейцарських банках 5 млрд доларів. У 1998 р. його режим було повалено. До влади прийшли нові сили на чолі з Кабіла. Назву країни було змінено на нову — Демократична Республіка Конго, проведено реформи, проте становище в країні залишилося нестабільним — уряд Кабіли не зумів вивести країну з перманентної кризи. У Конго з новою силою спалахнула громадянська війна, в яку втрутилися сусідні держави. Жертвами війни стали 2,5 млн чол. У 2000 р. загинув і Кабіла.

Назад Зміст Вперед