UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ (1939— 2005 рр.)
Країни Азії, Африки та Латинської Америки

СРВ (Соціалістична республіка В'єтнам)

У грудні 1976 р. відбувся IV з'їзд Партії трудящих В'єтнаму, який затвердив програму соціалістичного будівництва в масштабах всієї країни. ПТВ було перейменовано у Комуністичну партію В'єтнаму (КПВ), а в грудні 1980 р. прийнято конституцію СРВ.

Поразка США суттєво змінила співвідношення сил у Південно-Східній Азії. Об'єднаний В'єтнам, маючи чисельну, добре озброєну і вишколену армію та спираючись на слухняні уряди в Лаосі й Камбоджі, став своєрідною регіональною наддержавою. Після розпаду в 1975 р. блоку СЕАТО порушену рівновагу поспішив відновити Китай. Він розпочав бойові дії проти В'єтнаму (1979 р.) Разом зі США Китай практично ізолював В'єтнам на міжнародній арені.

Наприкінці 80-х років В'єтнам вивів свої війська з Камбоджі і Лаосу, нормалізував відносини з Китаєм. З 1986 р. країна вирішила наслідувати приклад Китаю і провела ринкові реформи при збереженні монополії компартії на владу.

Нині перед В'єтнамом стоїть ряд проблем: необхідність структурної перебудови економіки (пріоритетний розвиток легкої та харчової промисловості); переведення економіки на ринкові рейки; розв'язання проблеми зайнятості населення; скорочення армії; вирішення продовольчої проблеми.

У серпні 1995 р. між США та В'єтнамом було відновлено дипломатичні відносини.

Назад Зміст Вперед