UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ (1939— 2005 рр.)
Країни Азії, Африки та Латинської Америки

Боротьба за незалежність та об'єднання В'єтнаму

У 1941-1945 pp. В'єтнам був окупований японськими військами. 2 вересня 1945 р. було проголошено Демократичну Республіку В'єтнам, президентом і прем'єр-міністром якої став Хо Ши Мін. Одночасно на півдні В'єтнаму висадилися французькі війська — Франція взяла курс на відновлення своїх колоніальних володінь.

Проголосивши утворення Демократичної Республіки В'єтнам, уряд Хо Ши Міна провів низку реформ: відмінив колишні податки; скоротив орендну плату та земельний податок; конфіскував і розподілив між селянами землі французьких колонізаторів тощо.

1946 р. відбулися загальні вибори до Національних зборів. На них впевнено переміг В'єтмінь— національний фронт, створений за ініціативою Компартії Індокитаю. 9 листопада 1946 р. було прийнято Конституцію ДРВ.

У березні 1946 р. Франція і ДРВ підписали попередню домовленість, за якою Франція визнавала ДРВ складовою частиною Індокитайської Федерації та Французького Союзу.

Проте згодом Франція, всупереч угоді, проголосила утворення в Південному В'єтнамі Республіки Кохінхіна та двох автономних держав на півночі В'єтнаму. 23 листопада 1946 р. було здійснено варварське бомбардування

Хайфона (загинуло близько 20 тис. осіб). Це поклало початок збройній інтервенції проти ДРВ. В'єтнамські сили самооборони чинили колонізаторам впертий опір.

Перемога революції у Китаї сприяла антиколоніальній війні в'єтнамського народу. СРСР розцінював ДРВ як передовий рубіж боротьби проти "імперіалізму" і надав їй військову допомогу. 1950 р. став переломним. В'єтнамська Народна Армія (ВНА) перейшла у контрнаступ. У ході тривалих боїв у районі Дьєнб'єнфу (березень-травень 1954 р.) французькі війська зазнали поразки.

21 липня 1954 р. Франція змушена була підписати Женевські домовленості. За ними до проведення загальних виборів (липень 1956 р.) країна поділялася на дві зони. Французькі війська залишали ДРВ і припиняли бойові дії.

Назад Зміст Вперед