UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ (1939— 2005 рр.)
Країни Азії, Африки та Латинської Америки

Утворення Індії та Пакистану

У складі Британської імперії Індія була конгломератом провінцій, округів, князівств, яким правив віце-король. її чисельне населення належало до різних віросповідувань. Найбільші релігійні групи представляли індуїсти та мусульмани. Усе це заважало згуртуванню населення у боротьбі з колонізаторами.

Лідери двох основних общин — індуїстського Національного конгресу та Мусульманської ліги — об'єдналися для спільної боротьби проти колоніальної залежності, завдяки чому Індія здобула статус домініону. Тим часом з'ясувалося, що Мусульманська ліга прагне не тільки незалежності, а й утворення окремої мусульманської держави; у цьому її підтримувала метрополія.

Між двома релігійними групами та їх лідерами час від часу спалахували сутички, припинити які, на думку англійських та індійських політиків, можна було лише територіально роз'єднавши ворогуючі сторони.

У серпні 1947 р. Індія поділилася на дві держави — Індійський Союз і Пакистан. Індійському Союзу належала більша частина півострова. До Пакистану відійшли провінції на захід і схід від Індії.

Утворення двох держав не змінило трагічної історії Індостану, оскільки розпочався обмін населенням. Цей процес супроводжувався масовими вбивствами як з одного, так і з іншого боку. Жертвами стали близько 100 тис. осіб, серед них і лідер індійського національно-визвольного руху Махатма Ганді.

Назад Зміст Вперед