UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ (1939— 2005 рр.)
Друга світова війна

Вступ СРСР у війну проти Японії та її капітуляція

8 серпня 1945 р. СРСР оголосив війну Японії.

Основного удару радянські війська завдали по Квантунській армії, яка дислокувалася в Маньчжурії і налічувала 1,1 млн чоловік. Загальне керівництво військами здійснював О. Василевський. У боях брала участь Монгольська народно-революційна армія. Радянським військам доводилося долати гори, річки, тайгу, болота, напівпустельні степи, опір фанатично настроєних японських частин. 14 серпня японський уряд прийняв рішення про капітуляцію. Боротьбу продовжувала лише Квантунська армія — на окремих ділянках її частини переходили у контрнаступ, проте під ударами Червоної армії капітулювала. У полон було взято близько 600 тис. чоловік. 1 вересня радянський десант висадився на південних островах Курильської гряди. Кампанія проти Японії тривала 24 дні.

2 вересня 1945 р. в Токійській бухті, на борту американського крейсера "Міссурі", у присутності представників країн, що брали участь у війні з Японією, відбулася церемонія підписання акта про беззастережну капітуляцію Японії.

Японію та захоплені нею території було розділено між США, СРСР, Англією та Китаєм на окупаційні зони. Власне Японія потрапила до американської окупаційної зони, і 6 вересня 1945 р. американські війська висадились на її території.

Назад Зміст Вперед