UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ (1939— 2005 рр.)
Друга світова війна

Хід війни на радянсько-німецькому фронті навесні і влітку 1942 р.

Радянське командування помилково вважало, що у 1942 р. головного удару німці знову завдадуть під Москвою. Насправді ж гітлерівське командування мало стратегічний план дій на 1942 p., який передбачав широкомасштабний наступ на південному фланзі фронту з метою оволодіння Волгою, Кавказом, нафтовими родовищами Закавказзя, з подальшим просуванням на Близький Схід.

У квітні на Керченському півострові німцям вдалося розгромити війська Кримського фронту, що готувалися деблокувати Севастополь. Німецькі війська захопили Керч, а наступного удару завдали по оточеному Севастополю (2 червня — 4 липня 1942 p.).

Ще однієї трагічної поразки радянські війська зазнали під Харковом. 12 травня 1942 р. з Барвінківського виступу розпочався наступ на місто. Після кривавих боїв дивізії трьох радянських армій, а також кількох інших з'єднань були оточені та знищені.

Невдало завершився наступ і на північно-західній ділянці радянсько-німецького фронту, де 2-а ударна армія намагалася деблокувати Ленінград. Командувач армією генерал Власов здався в полон, очоливши згодом "Русскую освободительную армию" (РОА), яка воювала на боці Німеччини.

У червні 1942 р. розпочався генеральний наступ вермахту у напрямі Волги та Північного Кавказу. Ворог просувався вперед і досяг Сталінграда та передгір'я Кавказу.

Розпочалася битва за Сталінград. 23 серпня німецькі війська вийшли до Волги, однак захопити місто не змогли. Одночасно тривала битва за Кавказ, в якій Червона армія зуміла зупинити гітлерівців на кавказьких перевалах.

Назад Зміст Вперед