UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ (1914 —1939 pp.)
Розвиток літератури і мистецтва у 20-30-х роках

Архітектура

У мистецтві 20-30-х років тривав інтенсивний пошук відповіді на питання про роль і місце людини в суспільстві, про засади її взаємодії з навколишнім середовищем і про майбутнє людства. Французький архітектор Ле Корбюзье розглядав архітектуру як складову частину суспільного прогресу і віддавав перевагу розробці зручних житлових будинків і комплексів, підтримував необхідність серійного проектування та індустріалізації будівництва. У різних формах ідею гармонійного поєднання людського житла і природи реалізували у США, Фінляндії, Чехосло-ваччині, Швеції та інших країнах.

У країнах з тоталітарним режимом мистецтву прагнули нав'язати ідею переваги одного суспільного устрою над іншим, прищепити символи вічності і непорушності чинної влади, яка піклується про добробут народу та його духовну чистоту. В архітектурі і скульптурі Німеччини та Італії втілювались ідеї беззаперечної покори, національної і расової зверхності, культивувались сила і грубість. В СРСР підтримували тих митців, які зуміли виразніше і переконливіше відтворити пафос соціалістичного будівництва і заслуги в ньому більшовицької партії та її вождів.

Видатним явищем інтернаціональної художньої культури тривалий час називали скульптурну групу В. Мухіної "Робітник і колгоспниця", створену спеціально для Всесвітньої виставки 1937 р. в Парижі.

Назад Зміст Вперед