UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ (1914 —1939 pp.)
Розвиток літератури і мистецтва у 20-30-х роках

Кіно

Кіновиробництво у США почалося з 1896 р., з 1908 р. зосередилося в Голлівуді. Найвидатніша постать тогочасного американського кіно—режисер Д.У. Ґріффіт, який у своїх історичних фільмах заклав основи кіно як самостійного жанру мистецтва. Цьому сприяла діяльність режисерів Т.Х. Інса, який започаткував фільми-вестерни, та М. Сеннетта, позначена високою професійною культурою. Найбільшим майстром кінокомедії став Чарлі Чаплін. Найпопулярніші зірки 20-30-х років — М. Пікфорд, Д. Фербенкс, Р. Валентіно, Г. Гарбо, Л. Гірш, Б. Кітон, К. Ґейбл, Ф. Астор, Г. Купер, X. Богарт. У цей час В. Діс-ней розробив основи мультиплікаційного фільму. Слід зазначити, що серед фільмів були й такі, що порушували інтелектуальні проблеми, наприклад, "Громадянин Кейн" (1941 p., режисер О. Веллес).

У СРСР розвиток кіномистецтва відбувався у тому ж напрямку, що й в інших країнах, але мав свої особливості, пов'язані з існуванням тоталітарної держави. У 20-30-их роках було знято фільми "Броненосець "Потьомкін", "Чапаев", творили видатні режисери С. Ейзенштейн, О. Довженко та інші.

В інших частинах світу кіномистецтво перебувало у зародковому стані, зате активно розвивалося театральне мистецтво. Виняток становила Індія, де перший фільм було знято ще у 1913 р. У 30-х роках тут побачили світ картини "Алам Ара" режисера Ірані, "Девдас" режисера Баруа.

Назад Зміст Вперед