UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ (1914 —1939 pp.)
Освіта, наука і техніка у 1914 - 1939 pp.

Освіта

Освіта — це процес і наслідки засвоєння систематизованих знань, умінь і навичок, потрібних для практичної діяльності; необхідна умова підготовки до життя і праці, основний засіб залучення до культури. Головний шлях здобуття освіти — навчання та виховання у навчальних закладах. Слід зазначити, що зміст освіти та її рівень визначаються вимогами суспільного виробництва, зумовлюються суспільними відносинами, станом науки, техніки й культури і рівнем розвитку шкільної справи та педагогічної думки.

На початок XIX ст. абсолютна більшість людей у світі була неосвіченою. У XIX ст. в країнах Західної Європи та Америки почали запроваджувати систему загальної обов'язкової освіти. Існували різні типи шкіл: духовні, світські, платні й безплатні, початкові, середні, вищі, державні, приватні.

У XX ст. у зв'язку зі значним прогресом педагогічної науки було удосконалено систему освіти — проведено чітку диференціацію навчальних закладів, введено міжнародні дипломи тощо.

Так, у Великобританії в 1918 р. було прийнято закон про обов'язкове початкове навчання дітей до 14 років, а з 1944 р. — до 15 років. Активно розвивалася система професійного навчання (початкова й середня). Центрами вищої освіти стали університети—Лондонський, Кембриджський, Оксфордський, Единбурзький та інші, які одночасно стали і центрами розвитку світової науки.

У США закони про обов'язкову початкову освіту були прийняті в усіх штатах в 1918 р. З 20-х років розпочався процес диференціації освіти. Всіх учнів було поділено на "академічно здібних" і "практично мислячих", програми пристосовано до практичних потреб людини в житті. Крім того, продовжувала розвиватись університетська система. Найвідомішими стали Гарвардський, Колумбійський, Каліфорнійський, Іллінойський, Стенфордський університети.

У 30-х роках зазнала зміни і система освіти Франції: було запроваджено безкоштовне навчання у державних школах; введено обов'язкове навчання дітей до 14 років. Французькі університети стали визнаними світовими центрами освіти. Світової слави зажив, зокрема, університет у Сорбонні.

Назад Зміст Вперед