UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ (1914 —1939 pp.)
Японія між двома світовими війнами

Посилення впливу військових

Агресивна зовнішня політика вплинула і на розвиток внутрішньополітичних процесів. Військові, вихідці з привілейованого стану самураїв, прагнули до ліквідації парламентської системи і встановлення "сильної влади".

У березні та жовтні 1931 р. було викрито змови, які мали за мету підготовку державного перевороту та встановлення військової диктатури.

Особливо активними у цей час були т. зв. "молоді офіцери", переважно вихідці з середовища дрібних та середніх поміщиків ("старими" в армії вважалися вихідці з військового дворянства, учасники російсько-японської війни 1904-1905 pp.). "Молоді офіцери" виявляли невдоволення старою бюрократією та генералітетом, пов'язаним з нею. У них вони вбачали гальмо на шляху свого просування по військово-службовій драбині. Навесні 1932 р. почало формуватися угруповання на чолі з лідером "молодого офіцерства" генералом Аракі. До нього входили "Союз резервістів", а також представники об'єднання великих землевласників і деякі депутати парламенту від аграріїв. На початку травня 1932 р. "Національна федерація молодих офіцерів" розповсюдила листівки з демагогічними випадами проти монополій. У листівках говорилось, що "молоді офіцери" прийдуть на допомогу народу у боротьбі проти комерційних спекулятивних кіл, політиканів та любителів легкої наживи. Після цього змовники увірвалися в резиденцію прем'єра Імукаї і вбили його. У будинок правлячої партії Сейюкай і концерну "Міцу-бісі" було кинуто бомби.

Ця спроба встановити військову диктатуру успіху не мала. Соціальна демагогія "молодих офіцерів" здалася панівним класам небезпечною, тому уряд ужив заходів проти змовників: їх було роззброєно, а частину заарештовано. Головний керівник змови Аракі не тільки не був заарештований, а й зберіг свою посаду військового міністра в новому коаліційному кабінеті "національної єдності".

Назад Зміст Вперед