UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ (1914 —1939 pp.)
Становлення основ післявоєнного світу. Версальсько-Вашингтонська система

Створення та діяльність Ліги націй

Паризька мирна конференція прийняла вироблений спеціальною комісією статут Ліги націй, який став складовою Версальського договору.

Головним органом цієї міжнародної організації були щорічна Асамблея, до якої входили всі члени організації, і Рада Ліги, в якій були представлені США, Великобританія, Франція, Японія, Італія, а також 5 непостійних членів. Рішення з усіх питань мали прийматися одноголосно. Переможені у війні держави, а також радянська Росія, не входили до Ліги націй. її метою проголошувались розвиток співробітництва між народами і гарантія безпеки післявоєнного світу.

Ліга націй управляла двома територіями — Сааром і містом Данциг (Ґданськ). Колоніальні володіння Німеччини та Османської імперії було передано Англії, Франції та Японії.

За період своєї діяльності Ліга націй розв'язала 35 із 66 міжнародних конфліктів. У більшості випадків це були конфлікти, в яких ворогуючі сторони погоджувалися прийняти арбітраж Ліги націй.

Після Другої світової війни 1946 р. Ліга націй, яка об'єднувала 34 держави, саморозпустилася. її місце зайняла Організація Об'єднаних Націй (ООН).

Назад Зміст Вперед