UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ (1914 —1939 pp.)
Революційні події в Російській імперії 1917 р. Більшовицький переворот

Заколот генерала Корнілова (серпень 1917 p.)

Поразки на фронті, розгул анархії та насилля в країні, самочинне захоплення землі селянами, зростання виступів робітників, вимоги надання автономії Україні, незалежності Польщі та Фінляндії, радикалізація армії, катастрофічний спад виробництва, зростання цін, інфляція, посилення впливу більшовиків, параліч державного управління — все це схиляло правлячі кола до встановлення диктатури.

Серед політичних сил, що прагнули цього, були партія кадетів, Союз земельних власників, Всеросійський союз торгівлі і промисловості, військові.

У серпні в Москві проходила нарада представників промислово-фінансових кіл, на якій розглядався проект пропозицій генерала Корнілова з наведення порядку в Росії—встановлення військового стану і введення смертної кари в тилу.

Керенський розумів, що такі дії уряду можуть призвести до розриву з Петроградською радою, тому не поспішав виконувати рекомендацій генерала.

10 серпня 1917 р. між О.Керенським і Л.Корніловим відбулася зустріч, після якої генерал вирішив діяти самостійно. Він надіслав ультиматум Керенському про передачу влади і віддав наказ військам наступати на Петроград. Керенський оголосив Корнілова зрадником і закликав всі революційні сили на захист революції.

Для оборони міста створювались ревкоми, робітничі дружини (Червона гвардія), в яких провідну роль відігравали більшовики. На захист столиці виступив гарнізон міста і кронштадтські моряки. У результаті проведених заходів заколот було придушено, а його керівників заарештовано.

Назад Зміст Вперед