UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ (1914 —1939 pp.)
Революційні події в Російській імперії 1917 р. Більшовицький переворот

Липнева криза. Повстання більшовиків

Кадети вирішили створити штучну політичну кризу, використавши для цього українське питання. Зокрема, вони були проти угоди з Українською Центральною Радою (II Універсал). На знак протесту вони подали у відставку.

У цей час найбільш радикальні члени більшовицької партії стали ініціаторами збройного виступу. За підтримки робітничих дружин вони спробували встановити контроль над містом та оволодіти Петропавлівською фортецею.

Вважаючи повстання передчасним, Ленін доклав зусиль, аби спрямувати виступ у мирне русло і відвернути удар владних структур від більшовицької партії як організатора заколоту. 4 липня було організовано мирну демонстрацію під гаслом "'Вся влада Радам!". Урядові сили розстріляли демонстрацію. Двовладдя в Росії закінчилось. Більшовиків засудили як шпигунів Німеччини і зрадників інтересів Росії.

Після ліквідації двовладдя було сформовано новий склад Тимчасового уряду на чолі з О. Керенським, який назвали "урядом порятунку революції".

Внутрішньополітичне становище в країні ускладнювалося, соціальна напруга зростала. Такою ситуацією прагнули скористатися як крайні праві сили, що вбачали вихід зі становища у встановленні диктатури військових, так і крайні ліві сили. На напівлегальному VI з'їзді у серпні 1917 р. більшовики взяли курс на підготовку збройного повстання з метою повалення Тимчасового уряду і захоплення політичної влади.

Назад Зміст Вперед