UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ (1914 —1939 pp.)
Революційні події в Російській імперії 1917 р. Більшовицький переворот

Двовладдя

Створення рад і Тимчасового уряду спричинило ситуацію, що отримала назву "двовладдя": влада робітників та солдатів була зосереджена в радах, а владу ліберальної інтелігенції, промисловців та частини землевласників уособлював Тимчасовий уряд.

Влада опинилася в руках двох керівних органів, чиє ставлення один до одного було суперечливим.

Причинами існування двовладдя стали стихійність соціального вибуху, неготовність політичних сил до здобуття влади, розрізненість дій політичних партій як правого, так і лівого табору.

Історичне значення його у тому, що в Росії з'явилася можливість мирного переходу від самодержавства до демократичного республіканського устрою з одночасним забезпеченням широкої демократії для народу.

Домінування соціалістичних партій у політичному житті визначило подальшу долю революції: у країні розгорілася гостра політична боротьба.

На початку квітня 1917 р. російські революціонери, що перебували в еміграції, повернулися в Росію. Разом з цією групою прибув і лідер більшовиків — Володимир Ульянов (Ленін).

Його приїздові в Росію сприяли урядові кола Німеччини. Вони сподівалися, що з приходом до влади більшовиків з Росією буде укладено мир, про підписання якого вони неодноразово заявляли.

Після приїзду Ленін виступив з доповіддю "Про завдання пролетаріату в даній революції" (відома ще під назвою "Квітневі тези"). Головним завданням у ній він визначив перехід мирним шляхом до соціалістичного етапу революції. Така позиція лідера російських соціал-демократів була підтримана більшістю членів партії не відразу.

Назад Зміст Вперед