UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ (1914 —1939 pp.)
Революційні події в Російській імперії 1917 р. Більшовицький переворот

Початок революції

23 лютого 1917 р. (за старим стилем) на Путилівському заводі розпочався страйк, в якому взяло участь 90 тис. осіб. Поступово він охопив основні заводи Петрограда, і в субот}' 28 лютого вже страйкувало 240 тис. осіб. Страйки були викликані загрозою локауту, погіршенням постачання населення хлібом, падінням реального життєвого рівня і стали стихійним вибухом невдоволення у результаті нагромадження соціальних проблем.

Ні опозиційні партії, ні урядові кола не були готові до такого розвитку подій. Спроби поліції за наказом царя придушити виступи робітників лише загострили становище. Залучення військ для проведення каральних операцій викликало обурення серед солдатів. 27 лютого солдати Волинського полку відмовилися стріляти у демонстрантів і перейшли на їхній бік. Звістка про це розлетілась столицею. Волинський полк підтримали Преображенський і Московський. На бік повсталого народу перейшов гарнізон Петрограда.

28 лютого опір урядових сил було зламано, повсталі оволоділи найважливішими пунктами міста. Аналогічні події сталися і в Москві.

Назад Зміст Вперед