UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ (1914 —1939 pp.)
Перша світова війна

Масштаби втрат і руйнувань

Сучасники називали Першу світову війну Великою. Вона спричинилася до людських жертв, що дорівнювали втратам у Європі протягом попередніх двох століть. Крім воєнних дій, величезного лиха завдали хвороби і голод. Життєвий рівень більшості населення став жалюгідним.

Неймовірних матеріальних збитків зазнали майже всі європейські держави. Було зруйновано або переведено на виробництво військової продукції фабрики і заводи, знищено дороги, залізниці, мости, тунелі, стерто з лиця землі міста і села. Збитки становили третину національного багатства держав-учасниць війни. У матеріальному обчисленні війна обійшлась у 80 млрд доларів.

Одним із підсумків війни стала нова розстановка сил на міжнародній арені. Сполучені Штати Америки почали відігравати роль кредитора європейських держав, відповідно, посилилась їхня роль у світовій політиці. Світ набував нових контурів. У ході війни державний лад у Німеччині, Австро-Угорщині, Османській імперії та Росії не витримав випробувань. Імперії Гогенцоллернів, Габсбургів, Романових, турецьких султанів розпалися — на їхніх уламках виникли нові держави. Посилився вплив Японії та Китаю, почала занепадати колоніальна могутність європейських держав.

Назад Зміст Вперед