UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ (1914 —1939 pp.)
Перша світова війна

Бойові дії у 1917 р.

Генеральний наступ країн Антанти одночасно на всіх фронтах навесні 1917 р. не вдався. У квітні об'єднане англо-французьке командування спробувало атакувати противника в районі Реймса. Сім тижнів тяжких боїв успіху не принесли. Французи втратили убитими і пораненими понад 100 тис. осіб. На сході оговтались російські війська і в липні перейшли в наступ у напрямку Львова, але невдало. У свою чергу німецькі війська перейшли у контрнаступ на півночі: вони захопили Ригу і встановили контроль на Ризькою протокою.

Значною поразкою закінчилася для італійської армії битва біля села Капоретто у жовтні 1917 р. Італійські позиції були зруйновані вщент австрійською артилерією. Довершив справу наступ австро-німецьких військ. 300 тис. італійських вояків потрапили в полон, а 130 тис. загинули. Лише перекинуті з Ніцци на автомобілях англійські та французькі дивізії дещо поправили становище і не допустили виходу Італії з війни.

Поразка поблизу Капоретто стала катастрофою для італійської армії та уроком для всіх союзників. Глави урядів і представники штабів Англії, Франції, Італії та США для координації дій на західноєвропейському театрі війни у листопаді 1917 р. утворили Вищу воєнну раду. Верховним головнокомандувачем у березні 1918 р. було призначено генерала Фоша.

Тим часом Росія стрімко змінювала курс. Захопивши в жовтні 1917 р. владу, більшовики 15 грудня уклали з австро-німецьким командуванням перемир'я. Раніше це зробила Румунія. З березня 1918 р. між Німеччиною та Радянською Росією було підписано Брестський мир. Німецькі війська перекидалися на захід.

Назад Зміст Вперед