UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ (1914 —1939 pp.)
Перша світова війна

Революція в Росії та її вплив на хід війни

Внутрішнє становище воюючих країн було складним. Нестача продовольства, палива, одягу та найнеобхідніших речей до краю загострили бідування людей. Ширилися страйки та антивоєнний рух. На фронті стихійні протести набули форми братання.

У Росії до економічних та соціальних проблем додалася політична криза, спричинена поразками на фронтах, недовірою до діяльності уряду, його нездатністю переможно завершити війну. Хистким становищем влади усіма силами намагалися скористатися більшовики. У лютому 1917 р. антивоєнні та соціальні виступи в Росії досягай небаченого розмаху і переросли в революцію. Врятувати монархію не вдалося. На початку березня влада перейшла до Тимчасового уряду. Він не відмовився від зобов'язань царя Миколи II перед союзниками і закликав продовжувати війну до переможного кінця. Але в країні невблаганно наростав протест проти грабіжницької війни.

Революція зробила неможливим наступ російських військ, що зірвало плани союзників на генеральний наступ у 1917 р. Під впливом революційних подій у Росії масові страйки прокотилися в Англії, Франції та Італії. Страйкарі і демонстранти вимагали припинення війни та укладення миру. З Росії революційні настрої перекинулись і в Німеччину. У квітні-травні на Східному фронті спостерігались масові братання солдатів німецької та російської армій. Перспектива виходу Росії з війни надзвичайно налякала союзників.

Назад Зміст Вперед