UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

НОВА ІСТОРІЯ (КІНЕЦЬ XVIII—ПОЧАТОК XX СТ.)
Третя республіка у Франції

Колоніальна експансія. Відносини з Англією, Росією, Німеччиною

Зовнішня політика урядів Франції була спрямована на зближення з Росією та Англією для боротьби проти Німеччини та на розширення колоніальної імперії. Майже всю другу половину XIX ст. Франція провела у колоніальних війнах в Африці та Індокитаї. Ця колоніальна експансія спричинила конфлікт з Англією, який ледь не вилився у збройний. Проте загроза з боку Німеччини змушувала їх шукати спільну мову. У 1891-1893 pp. було зміцнено російсько-французький союз. Угода з Англією 1904 р. про взаємне врегулювання територіальних претензій у Північній Африці та на Далекому Сході поклала край англо-французькому суперництву і стала першим кроком до створення союзу двох держав, який отримав назву «Сердечна згода» («Антант кордіаль»). У 1907 р. до нього долучилася Росія.

Спираючись на угоду з Англією та Росією, Франція почала загарбання Марокко і, незважаючи на протести Німеччини, у 1911 р. проголосила свій протекторат над підкореною країною. Формально ж її головою залишався місцевий султан.

Вважаючи зіткнення з Німеччиною неминучим, французький уряд взявся за будівництво великого флоту, військової авіації та модернізацію армії. У 1913 р. термін військової служби було продовжено з 2 до 3 років, що дозволило значно збільшити чисельність французької армії напередодні війни.

Постійно зростали й військові витрати. У 1914 р. вони становили 38% бюджету.

Назад Зміст Вперед