UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

НОВА ІСТОРІЯ (КІНЕЦЬ XVIII—ПОЧАТОК XX СТ.)
Основні тенденції розвитку провідних країн світу наприкінці XIX — на початку XX ст. Завершення формування індустріального суспільства

Розвиток сільського господарства

У розвитку сільського господарства чітко визначилися два способи господарювання: фермерський, що яскраво проявився у США й Канаді, та прусський (еволюція поміщицького господарства). Суть цих напрямів полягала у переході сільського господарства від натурального до товарного. Фермерський шлях передбачав здійснення цього процесу відразу, прусський полягав у поступовому пристосуванні відносин, що склалися на той час, до потреб ринкової економіки. Для Європи було характерним поєднання обох напрямів.

Сільське господарство європейських країн, що базувалося на дрібних селянських господарствах, починаючи з 70-х pp. XIX ст., вразила тривала криза. Розвиток транспорту призвів до того, що сільськогосподарська продукція зі США, Канади, Аргентини, Австралії була значно дешевшою від європейської.

Європейські селяни, потрапивши в лабети конкуренції, масово розорялися, продавали свої ділянки, майно і переселялися до міст, де поповнювали найбідніші верстви міського населення. В Англії такий прошарок суспільства, як селянство, зник взагалі.

Ті, хто зміг витримати конкуренцію, були змушені пристосовувати своє господарство до нових умов та вимог ринку, запроваджувати нові технології.

Назад Зміст Вперед