UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

УКРАЇНА В РОКИ ВИЗРІВАННЯ ПЕРЕДУМОВ І ТВОРЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОЇ ДЕРЖАВИ

УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА І ДУХОВНЕ ЖИТТЯ

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО І АРХІТЕКТУРА

Значною подією в культурному житті України стала перша Всеукраїнська художня виставка, організована в 1905 р у Львові, на якій були представлені твори художників як із західних, так і з східних земель. Великим успіхом у відвідувачів користувалася картина «Гість з Запоріжжя», написана Ф. Красицьким, племінником Т. Шевченка.

На всеросійських виставках, за кордоном — у Парижі, Берліні, Римі, Мюнхені експонувалися полотна М. Пимоненка. Високі принципи реалістичного мистецтва в Україні розвивали у своїх художніх творах живописці П. Левченко, О. Мурашко, М. Яровий, К. Костанді.

Значним внеском у розвиток українського образотворчого мистецтва стали монументальні картини «Вибори полковника Пушкаря і передача йому клейнодів», «Ромаданівський чумацький шлях» та «Бій козака Голоти з татарином», які написали С. Васильківський, М. Самокиш, М. Беркас, М Уваров. Ці полотна прикрасили у 1907 р. збудований за проектом архітекторів В. Кричевського та К. Жукова будинок Полтавського земства (тепер обласний краєзнавчий музей) Дана оригінальна споруда, школа імені Котляревського у цьому місті, художнє училище у Харкові (архітектор К. Жуков, 1913) були вдалими зразками українського національного стилю в архітектурі.

Немало прекрасних будівель, під час спорудження яких використовувалися мотиви класичного, модерного та інших стилів, з'явилося і в інших містах у Києві — Державний банк (архітектор О. Кобелєв, 1902—-1905), Педагогічний музей на Володимирській вулиці (архітектор П. Альошин, 1909—1912), Критий ринок на Бессарабці (архітектор Г. Гай, 1910), бібліотека Київського університету (архітектор В. Осьмак, 1914—1915), у Харкові — приміщення медичного товариства (архітектор О. Бекетов, 1911—1913), страхового протипожежного товариства «Росія» (О. Бекетов, 1910), у Севастополі — будинок панорами «Оборона Севастополя» (архітектор В. Фельдман, 1905), в якому було розміщено полотно панорами, створене художником-баталістом Ф. Рубо.

Назад Зміст Вперед