UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНО-ДЕРЖАВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

ПРОБЛЕМИ РЕФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІКИ

З проголошенням незалежності України особливого значення набувають економічні проблеми. Економіка сьогодні — це найважливіша галузь суспільного життя, з реформуванням якої численні верстви суспільства пов'язують надії на краще майбутнє, на гідний спосіб життя і праці.

Тоталітарний устрій радянського суспільства розвалився саме тому, що не міг більше забезпечувати економічне життя. Системна криза тоталітаризму була передусім економічною кризою. Здавалося, що зникнення державної партії і наддержави мали були б вичерпати кризу й повернути хід подій на краще. Однак цього не сталося. Навпаки, становлення незалежної України відбувалося в умовах зростаючих економічних утруднень. Вони призвели до істотного падіння життєвого рівня більшості населення. Такий перебіг подій мав під собою об'єктивну основу.

Перебуваючи у складі єдиного загальносоюзного народногосподарського комплексу, Україна досягла істотних результатів у розвитку своєї економіки. Це засвідчували високі показники випуску промислової продукції у розрахунку на душу населення. Усі ті, хто голосував на референдумі за незалежність, тобто абсолютна більшість українського суспільства, були переконані в тому, що в нових умовах відпадуть колосальні воєнні витрати і це автоматично забезпечить якісно вищий рівень життя. Однак автоматизму не вийшло.

Назад Зміст Вперед