UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

МАЛИЙ СЛОВНИК ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

КОРОТКИЙ ІСТОРИЧНИЙ НАРИС


АБАЗИН Андрій

АВДІЄНКО Михайло Оверкович

АВСТРО-УГОРЩИНА

АВТОНОМІЗАЦІЯ РАДЯНСЬКИХ РЕСПУБЛІК

АГАПІЙ (Агапіт) ПЕЧЕРСЬКИЙ

АЗОВСЬКА ГУБЕРНІЯ

АЗОВСЬКЕ КОЗАЦЬКЕ ВІЙСЬКО

"АЗОВСЬКЕ СИДІННЯ"

АЗОВСЬКО-ДНІПРОВСЬКА КУЛЬТУРА

АКТ ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ 1991

АКТ 30 ЧЕРВНЯ 1941

"АКТЫ ЗАПАДНОЙ РОССИИ"

"АКТЫ ЮЖНОЙ И ЗАПАДНОЙ РОССИИ"

АЛІПІЙ (Алімпій, Олімпій) ПЕЧЕРСЬКИЙ

АЛУШТА

АНДРІЄВИЧ Каленик

АНДРІЄВСЬКИЙ Олексій Олександрович

АНДРІЄВСЬКИЙ Опанас Михайлович

АНДРІЇВСЬКА ЦЕРКВА В КИЄВІ

АНДРОПОВ Юрій Володимирович

АНДРУСІВСЬКЕ ПЕРЕМИР'Я 1667

АНКАРСЬКИЙ УКРАЇНО-ТУРЕЦЬКИЙ ДОГОВІР 1922

АННА ЯРОСЛАВНА

"АНТЕЙ" (Ан-22)

АНТИ

АНТИСЕМІТИЗМ

АНТИФАШИСТСЬКИЙ КОНГРЕС ДІЯЧІВ КУЛЬТУРИ У ЛЬВОВІ

АНТИЧНІ ДЕРЖАВИ ПІВНІЧНОГО ПРИЧОРНОМОР'Я

АНТОНЕНКО-ДАВИДОВИЧ Борис Дмитрович

АНТОНІЙ ПЕЧЕРСЬКИЙ

АНТОНОВ-ОВСІЄНКО Володимир Олександрович

АНТОНОВИЧ Володимир Боніфатійович

АНТОНОВИЧ Дмитро Володимирович

АНТОНОВСЬКИЙ Михайло Іванович

"АНФОЛОГІОН"

"АПОСТОЛ"

АПОСТОЛ Данило Павлович

АПОСТОЛ Павло Данилович

АПОСТОЛ Петро Данилович

АРГАТИ

АРКАС Микола Миколайович

АРМІЯ УНР

АРТЕМ

"АРХІВИ УКРАЇНИ"

"АРХИВ ЮГО-ЗАПАДНОЙ РОССИИ"

АСАТКІН Олександр Миколайович

АСКАНІЯ-НОВА

АСКОЛЬД

АТТІЛА

АФАНАСЬЄВ-ЧУЖБИНСЬКИЙ

БАБИН ЯР

БАГАЛІЙ Дмитро Іванович

БАГАТОПРУЖКОВОЇ КЕРАМІКИ КУЛЬТУРА

БАДЕНІ Казимір

БАЗАВЛУЦЬКА СІЧ

БАЙБУЗА Тихін

БАЛАБАН Гедеон

БАЛАБАН Діонісій

БАЛАКЛІЙСЬКИЙ ПОЛК

БАЛЛІН Микола Петрович

БАНДЕРА Степан

БАНДЕРІВЦІ

БАНТИШ-КАМЕНСЬКИЙ Дмитро Миколайович

БАРАБАШ Яків

БАРАНОВИЧ Лазар

БАРАНОВСЬКИЙ Христофор Антонович

"БАРБАРОССА" ПЛАН

БАРВІНКОВО-ЛОЗОВСЬКА ОПЕРАЦІЯ 1942

БАРВІНСЬКИЙ Віктор Олександрович

БАРВІНСЬКИЙ Олександр Григорович

БАРОККО

БАРСЬКА КОНФЕДЕРАЦІЯ 1768 — 1772

БАТИЯ НАВАЛА

БАТОЗЬКА БИТВА 1652

БАТУРИН

БАТУРИНСЬКІ СТАТТІ 1663

БАХЧИСАРАЙСЬКИЙ МИРНИЙ ДОГОВІР 1681

БАЧИНСЬКИЙ Юліян

БЕЗБОРОДЬКИ

БЕЙЛІСА СПРАВА

БЕЛЗЬКЕ КНЯЗІВСТВО

БЕЛЬСЬКИЙ Мартін

БЕРЕЗА КАРТУЗЬКА

БЕРЕЗНЕВІ СТАТТІ 1654

БЕРЕЗНЕГУВАТО-СНІГУРІВСЬКА ОПЕРАЦІЯ 1944

БЕРЕЗОВСЬКИЙ Максим Созонтович

БЕРЕНШТАМ Вільям Людвигович

БЕРЕСТЕЙСЬКА УНІЯ 1596

БЕРЕСТЕЦЬКА БИТВА 1651

БЕРИНДА Памва

БЕРЛАДНИКИ (бирладники)

БЕРЛИНСЬКИЙ Максим Федорович

БЕЦ Володимир Олексійович

БЄЛГОРОДСЬКА ОБОРОННА ЛІНІЯ ("Засічна смуга")

БЄЛГОРОДСЬКО-ХАРКІВСЬКА ОПЕРАЦІЯ 1943 (кодова назва "Полководець Румянцев")

БЄЛГРАДСЬКИЙ МИРНИЙ ДОГОВІР 1739

БІБІКОВ Дмитро Гаврилович

БІЛГОРОДСЬКА ОРДА

БІЛІ ХОРВАТИ

БІЛОВЕЗЬКА УГОДА 1991

БІЛОРУСИ

БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДОГОВІР 1651

БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ПОЛК

БІЛЯШІВСЬКИЙ Микола Федорович

БЛАКИТНИЙ (спр. прізвище Елланський) Василь Михайлович

БОГАЦЬКИЙ Павло Олександрович

БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОРДЕН

БОГУН Іван

БОГУСЛАВСЬКИЙ ПОЛК

БОДЯНСЬКИЙ Осип Максимович

БОЙКИ

БОЙКІВЩИНА

БОЙЧЕНКО Олександр Максимович

БОЙЧУК Михайло Львович

БОЙЧУКІСТИ

БОЛБОЧАН Петро Федорович

БОЛОХІВСЬКА ЗЕМЛЯ

БОРБИСТИ

БОРЕЦЬКИЙ Іван (Іов) Матвійович

БОРИС І ГЛІБ

БОРИСФЕН

БОРКАНЮК Олекса Олексійович

БОРОВЕЦЬ Тарас

БОРОДАВКА Яків

БОРОТЬБИСТИ

БОРТНЯНСЬКИЙ Дмитро Степанович

БОСПОРСЬКА ДЕРЖАВА

"БРАТСТВО ТАРАСІВЦІВ"

БРАЦЛАВСЬКЕ ВОЄВОДСТВО

БРАЦЛАВСЬКЕ НАМІСНИЦТВО

БРАЦЛАВСЬКИЙ ПОЛК

БРЕЖНЄВ Леонід Ілліч

БРЕСТСЬКИЙ МИРНИЙ ДОГОВІР УНР З ДЕРЖАВАМИ ЧЕТВЕРНОГО СОЮЗУ 1918

БРЕСТСЬКИЙ МИРНИЙ ДОГОВІР РСФРР З ДЕРЖАВАМИ ЧЕТВЕРНОГО СОЮЗУ 1918

БРОДСЬКІ

БРОНЗОВИЙ ВІК

БРЮХОВЕЦЬКИЙ Іван

"БУДИТЕЛІ"

БУЖАНИ

БУЗЕСКУЛ Владислав Петрович

БУЗЬКЕ КОЗАЦЬКЕ ВІЙСЬКО

БУЗЬКО-ДНІСТРОВСЬКА КУЛЬТУРА

"БУКВАР" ІВАНА ФЕДОРОВА

БУКВАР СИМЕОНА ПОЛОЦЬКОГО

"БУКВАРЬ ЮЖНОРУССКІЙ"

БУКРИНСЬКИЙ ПЛАЦДАРМ

БУЛАВА

БУНГЕ Микола Христофорович

БУНД

БУНЧУК

БУНЧУКОВІ ТОВАРИШІ

БУРЖУАЗІЯ

БУТ (Павлюк) Павло

БУТУРЛІН Василь Васильович

БУХАРЕСТСЬКИЙ МИРНИЙ ДОГОВІР 1812

БУЧАЦЬКИЙ МИРНИЙ ДОГОВІР 1672

ВАГИЛЕВИЧ Іван Миколайович

ВАЛУЄВСЬКИЙ ЦИРКУЛЯР

ВАСИЛЕНКО Микола Прокопович

ВАСИЛЬКО РОМАНОВИЧ

ВАСИЛЬКО РОСТИСЛАВИЧ

ВАТУТІН Микола Федорович

ВАТЧЕНКО Олексій Федосійович

ВЕЛИКА ВІТЧИЗНЯНА ВІЙНА 1941—1945

ВЕЛИКА СКІФІЯ

ВЕЛИКЕ КНЯЗІВСТВО ЛИТОВСЬКЕ

"ВЕЛИКЕ КНЯЗІВСТВО РУСЬКЕ"

ВЕЛИКЕ ПЕРЕСЕЛЕННЯ НАРОДІВ

ВЕЛИКИЙ КНЯЗЬ

ВЕЛИКИЙ ЛУГ

"ВЕЛИКИЙ ПЕРЕЛОМ"

ВЕЛИЧКІВСЬКИЙ Микола

ВЕЛИЧКО Самійло (Самоїл) Васильович

ВЕЛЬБАРСЬКА КУЛЬТУРА

ВЕНЕДИ

ВЕПРИЦЬКА ОБОРОНА 1709

ВЕРБИЦЬКИЙ Михайло

ВЕРЕЩИНСЬКИЙ Йосип Андрійович

ВЕРНАДСЬКИЙ Володимир Іванович

ВЕРХОВНА РАДА УРСР

ВЕТУХІВ Михайло Олексійович

ВИГОВСЬКИЙ Іван

ВИДУБИЦЬКИЙ МОНАСТИР У КИЄВІ

ВИЗВОЛЬНА ВІЙНА УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ ПРОТИ ПОЛЬСЬКО-ШЛЯХЕТСЬКОГО ПАНУВАННЯ

ВИННИЧЕНКО Володимир Кирилович

ВИПИЩИКИ, ВИПИСНІ КОЗАКИ

ВИСОЦЬКА КУЛЬТУРА

ВИСУВАНСТВО

ВИТВИЦЬКИЙ Степан

ВИТИЧІВСЬКИЙ З'ЇЗД КНЯЗІВ 1100

ВИШНЕВЕЦЬКИЙ Дмитро

ВИШНЕВЕЦЬКИЙ Ярема

ВИЩА РАДА НАРОДНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ (ВРНГ)

ВІДЗНАКИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

ВІДЕНСЬКИЙ МИРНИЙ ДОГОВІР 1809

ВІДПОВІДЬ З'ЇЗДУ РАД СЕЛЯНСЬКИХ, РОБІТНИЧИХ І СОЛДАТСЬКИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ НА УЛЬТИМАТУМ РНК

ВІДРОДЖЕННЯ

ВІЗАНТІЙСЬКА ІМПЕРІЯ

ВІЙНА РОСІЇ З НАПОЛЕОНІВСЬКОЮ КОАЛІЦІЄЮ 1812

ВІЙСЬКО ЗАПОРОЗЬКЕ

ВІЙСЬКОВІ МАЄТНОСТІ

ВІЙСЬКОВІ ПОСЕЛЕННЯ

ВІЙСЬКОВІ ТОВАРИШІ

ВІЙСЬКОВІ ФОРМУВАННЯ ГЕТЬМАНА СКОРОПАДСЬКОГО

ВІЙТ

ВІДЕНСЬКЕ ПЕРЕМИР'Я МІЖ РОСІЄЮ І ПОЛЬЩЕЮ 1656

ВІЛЬНЕ КОЗАЦТВО

ВІЛЬШАНСЬКА УГОДА 1617

ВІМІНІ МІСІЯ

ВІННИЦЬКИЙ ПОЛК

ВІРМЕНИ

"ВІСЛА" АКЦІЯ

ВІТОВСЬКИЙ Дмитро Дмитрович

ВІТОВТ

"ВІЧНИЙ МИР" 1686

ВЛАДИСЛАВ IV ВАЗА

ВЛАДИСЛАВ III ВАРНЕНЬЧИК

ВОВК Андрій Миколайович

ВОВК Федір Кіндратович

ВОЄВОДА

ВОЄВОДСТВО

"ВОЄННИЙ КОМУНІЗМ"

ВОЗЗ'ЄДНАННЯ УКРАЇНИ З РОСІЄЮ

"ВОЗЗ'ЄДНАННЯ УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ В ЄДИНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ РАДЯНСЬКІЙ ДЕРЖАВІ"

ВОЗНЕСЕНСЬКЕ НАМІСНИЦТВО

ВОЙНАРОВСЬКИЙ Андрій

ВОЛИНСЬКА ЗЕМЛЯ

ВОЛИНСЬКА КУЛЬТУРА

"ВОЛИНСЬКА ТРИВОГА"

ВОЛИНСЬКЕ ВОЄВОДСТВО

ВОЛИНСЬКЕ КНЯЗІВСТВО

ВОЛИНСЬКЕ НАМІСНИЦТВО

ВОЛИНСЬКИЙ ПОЛК

ВОЛИНЯНИ

ВОЛОБУЄВ Михайло Симонович

ВОЛОДИМИР (Василь Омелянович Романюк)

ВОЛОДИМИР ВСЕВОЛОДОВИЧ МОНОМАХ

ВОЛОДИМИР СВЯТОСЛАВИЧ

ВОЛОДИМИРКО ВОЛОДАРЕВИЧ

ВОЛОДИМИРО-ВОЛИНСЬКЕ КНЯЗІВСТВО

ВОЛОДИМИРСЬКИЙ СОБОР У КИЄВІ

ВОЛОСТЬ

ВОЛОЧНА ПОМІРА

ВОЛОШИН Августин

ВОЛЬНОСТІ ВІЙСЬКА ЗАПОРОЗЬКОГО

ВОРОНЕЗЬКИЙ ФРОНТ

ВОТЧИНА

ВСЕВОЛОД ЯРОСЛАВИЧ

ВСЕРОСІЙСЬКА РАДА СЕЛЯНСЬКИХ ДЕПУТАТІВ

ВСЕРОСІЙСЬКІ УСТАНОВЧІ ЗБОРИ

ВСЕРОСІЙСЬКИЙ ЗАГАЛЬНОКОЗАЧИЙ ФРОНТОВИЙ З'ЇЗД

ВСЕСЛАВ БРЯЧИСЛАВИЧ

ВСЕСЛОВ'ЯНСЬКИЙ КОМІТЕТ

ВСЕУКРАЇНСЬКА УЧИТЕЛЬСЬКА СПІЛКА (ВУС)

ВСЕУКРАЇНСЬКА ЗАГАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ (ВУЗО)

ВСЕУКРАЇНСЬКА КОМІСІЯ ІЗ ЗЕМЛЕВЛАШТУВАННЯ ТРУДЯЩИХ ЄВРЕЇВ ПРИ ВУЦВК (Укркомзет)

ВСЕУКРАЇНСЬКА НАДЗВИЧАЙНА КОМІСІЯ З БОРОТЬБИ З КОНТР-РЕВОЛЮЦІЄЮ, СПЕКУЛЯЦІЄЮ ТА СЛУЖБОВИМИ ЗЛОЧИНАМИ (ВУНК)

ВСЕУКРАЇНСЬКА РАДА З'ЇЗДІВ БІРЖОВОЇ ТОРГІВЛІ

ВСЕУКРАЇНСЬКА СПІЛКА КРАЄЗНАВЦІВ (ВСК)

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО НАСІННИЦТВА

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ РОСІЙСЬКО-АВСТРІЙСЬКОГО ТОРГОВЕЛЬНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ З'ЇЗД ЗАЛІЗНИЧНИКІВ

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РЕВОЛЮЦІЙНИЙ КОМІТЕТ (Всеукрревком)

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТРАЛЬНИЙ ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ (ВУЦВК)

ГАБСБУРГ-ЛОТРІНГЕН Вільгельм фон

ГАГАУЗИ

ГАДЯЦЬКИЙ ДОГОВІР 1658

ГАДЯЦЬКИЙ ПОЛК

ГАЗЕТИ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН

ГАЙДАМАКИ

ГАЛАГАН Григорій Павлович

ГАЛАГАН Микола Михайлович

ГАЛИЦЬКА МИТРОПОЛІЯ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

ГАЛИЦЬКЕ КНЯЗІВСТВО

ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКЕ КНЯЗІВСТВО

ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКИЙ ЛІТОПИС

"ГАЛИЦЬКО-РУСЬКА МАТИЦЯ"

"ГАЛИЧИНА"

ГАЛИЧИНА СХІДНА

ГАЛИЧИНИ І ЛОДОМЕРІЇ КОРОЛІВСТВО

ГАЛЯТОВСЬКИЙ Іоаникій

ГАМАРНИК Ян Борисович

ГАНКЕВИЧ Микола

ГАРКУША Семен Іванович

ГВАЛТИ

ГЕДИМІН

ГЕНЕРАЛ-ГУБЕРНАТОР

ГЕНЕРАЛЬНА ВІЙСЬКОВА КАНЦЕЛЯРІЯ

ГЕНЕРАЛЬНА СКАРБОВА КАНЦЕЛЯРІЯ

ГЕНЕРАЛЬНИЙ БУНЧУЖНИЙ

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ВІЙСЬКОВИЙ СУД

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ОБОЗНИЙ

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ОСАВУЛ

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПИСАР

ГЕНЕРАЛЬНИЙ СЕКРЕТАРІАТ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ

ГЕНЕРАЛЬНИЙ СУДДЯ

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ХОРУНЖИЙ

ГЕНУЕЗЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ 1922

ГЕРАСИМЕНКО Василь Пилипович

ГЕРМАЙЗЕ Йосип Юрійович

ГЕТЬМАН

ГЕТЬМАНСЬКИЙ ПЕРЕВОРОТ 1918

ГЕТЬМАНЩИНА

ГІЗЕЛЬ Інокентій

ГІРЕЇ

ГЛАДКИЙ Йосип Михайлович

ГЛАДКИЙ Матвій

ГЛУХІВ

ГЛУХІВСЬКІ СТАТТІ 1669

ГОГОЛЬ Микола Васильович

ГОЛОВАТИЙ Антін Андрійович

ГОЛОВАЦЬКИЙ Яків Федорович

ГОЛОВНА ЕМІГРАЦІЙНА РАДА

ГОЛОВНА РУСЬКА РАДА

ГОЛОД 1921—1923

ГОЛОДОМОР 1932—1933

ГОЛОД 1946—1947

ГОЛОТА Ілля

ГОЛУБ Оліфер

ГОЛУБОВИЧ Всеволод Олександрович

ГОЛУХОВСЬКИЙ Агенор

ГОНТА Іван

ГОРДІЄНКО Костянтин

ГОРДОН Патрик

"ГОРНО"

ГОРОДЕЛЬСЬКА УНІЯ 1413

ГОРОДНИКИ

ГОТИ

ГРАВЕЦЬ Омелян

ГРАБ'ЯНКА Григорій Іванович

ГРАМАТИКА МЕЛЕТІЯ СМОТРИЦЬКОГО

ГРЕКИ

ГРЕКОВ Олександр Петрович

ГРЕЧКО Андрій Антонович

ГРИВНЯ (гривна)

ГРИГОРОВИЧ-БАРСЬКИЙ Василь Григорович

ГРИГОРОВИЧ-БАРСЬКИЙ Іван Григорович

ГРИДНИЦЯ

ГРИНЬКО Григорій Федорович

ГРИНЬОХ Всеволод

ГРИЦАЙ Дмитро

ГРІНЧЕНКО Борис Дмитрович

ГРОМАДА

ГРОМАДИ

ГРОНДСЬКИЙ Самійло

ГРУПА УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ МОЛОДІ

ГРУШЕВСЬКИЙ Михайло Сергійович

ГРУШЕЦЬКИЙ Іван Самійлович

ГРЮНВАЛЬДСЬКА БИТВА

ГУБЕРНСЬКІ ВЧЕНІ АРХІВНІ КОМІСІЇ (ГВАК)

ГУЛАК Микола Іванович

ГУЛАК-АРТЕМОВСЬКИЙ Семен Степанович

ГУЛЕВИЧІВНА Єлизавета

ГУНИ

ГУНЯ Дмитро

ГУРАМІШВІЛІ Давид

ГУРЖІЙ Іван Олександрович

ГУСТИНСЬКИЙ ЛІТОПИС ("Кройніка")

ГУЦУЛИ

ГУЦУЛЬЩИНА

Г'ЮЗ (Юз) Джон

ДАНИЇЛ ЗАТОЧНИК

ДАНИЇЛ ПАЛОМНИК

ДАНИЛО РОМАНОВИЧ ГАЛИЦЬКИЙ

ДАРЕМЩИНИ (дарівщини)

ДАРІЙ І ГІСТАСП

ДАШКЕВИЧ Євстахій

ДВАДЦЯТИП'ЯТИТИСЯЧНИКИ

ДВОКОЛІР СИНЬО-ЖОВТИЙ

ДВОРИЩЕ

ДВОРОВІ ЛЮДИ

ДВОРЯНСТВО

ДЕБОГОРІЙ-МОКРІЄВИЧ Володимир

ДЕЙНЕКИ

ДЕЙЧ Лев Григорович

ДЕКАБРИСТИ

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРАВ НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ УКРАЇНИ 1991

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО ДЕРЖАВНИЙ СУВЕРЕНІТЕТ УКРАЇНИ 1990

ДЕКЛАРАЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ ТИМЧАСОВОМУ УРЯДОВІ ТА ПЕТРОГРАДСЬКІЙ РАДІ РОБІТНИЧИХ ТА СОЛДАТСЬКИХ ДЕПУТАТІВ 1917

ДЕМОКРАТИЧНА НАРАДА 1917

ДЕПОРТАЦІЯ

ДЕРЖАВЕЦЬ

ДЕРЖАВНА СИМВОЛІКА

ДЕРЖАВНЕ ВИДАВНИЧЕ ОБ'ЄДНАННЯ УКРАЇНИ

ДЕРІБАС (Де Рібас) Йосип Михайлович

ДЕСАНТ МИКОЛАЇВСЬКИЙ 1944

ДЕСЯТИНА

ДЕСЯТИННА ЦЕРКВА В КИЄВІ

ДЕУЛІНСЬКЕ ПЕРЕМИР'Я 1618

ДЖАМБУЙЛУЦЬКА (ПЕРЕКОПСЬКА) ОРДА

ДЗИКОВСЬКИЙ Іван

ДИБЕНКО Павло Юхимович

ДИКЕ ПОЛЕ

ДИМ

ДИРЕКТОРІЯ

ДИСИДЕНТИ

ДИСТРИКТ "ГАЛИЧИНА"

ДІАСПОРА

ДІВОВИЧ Семен

ДІДЕНКО Андрій

ДІДИЧІ

ДІР

ДНІПРОВСЬКА ВІЙСЬКОВА ФЛОТИЛІЯ

ДНІПРОВСЬКА ЛІНІЯ

ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКА КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНА ОБЛАСТЬ

ДНІПРОГЕС

ДОБРОМИЛЬСЬКИЙ ЛІТОПИС

ДОБРЯНСЬКИЙ Адольф Іванович

ДОВБУШ Олекса Васильович

ДОВЖЕНКО Олександр Петрович

ДОГОВІР ПРО ПЕРЕМИР'Я І ПРЕЛІМІНАРНІ УМОВИ МИРУ МІЖ РСФРР, З ОДНОГО БОКУ, ТА УСРР І ПОЛЬЩЕЮ — З ДРУГОГО, 1920

ДОДАТКОВА УГОДА РСФРР З НІМЕЧЧИНОЮ 1918

ДОЖА Дьордь

ДОЛОБСЬКИЙ З'ЇЗД 1103

ДОЛЬНИКИ

ДОМІНІКАЛЬНІ ЗЕМЛІ

ДОНБАСЬКІ ОБОРОННІ Й НАСТУПАЛЬНА ОПЕРАЦІЇ 1941— 1943

ДОНЕЦЬКО-КРИВОРІЗЬКА РАДЯНСЬКА РЕСПУБЛІКА (ДКРР)

ДОНЦОВ Дмитро Іванович

ДОРОШЕНКО Володимир

ДОРОШЕНКО Дмитро Іванович

ДОРОШЕНКО Михайло

ДОРОШЕНКО Петро Дорофійович

ДОЦЕНКО Олександр

ДРАГОМАНОВ Михайло Петрович

ДРАГОМИРЕЦЬКИЙ Антін Григорович

ДРЕВЛЯНИ

ДРЕГОВИЧІ

ДРОБИЦЬКИЙ ЯР

ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА

ДРУГИЙ БІЛОРУСЬКИЙ ФРОНТ

ДРУГИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ З'ЇЗД

ДРУГИЙ УНІВЕРСАЛ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ

ДРУЖИНА

ДУБРОВСЬКИЙ Василь Васильович

ДУЛІБИ

"ДУМКА"

ДУУМВІРАТ

ДУХНОВИЧ Олександр Васильович

ЕВАКУАЦІЯ 1941—1942

ЕВЕКТА

"ЕКСТРАКТ МАЛОРОСІЙСЬКИХ ПРАВ"

ЕМІГРАЦІЯ

ЕМСЬКИЙ АКТ 1876

ЕНЕОЛІТ (мідно-кам'яний вік)

"ЕНЦИКЛОПЕДІЯ УКРАЇНОЗНАВСТВА"

ЄВАНГЕЛІЄ УЧИТЕЛЬНЕ

ЄВРЕЇ

ЄДИСАНСЬКА (ОЧАКІВСЬКА) ОРДА

ЄДИЧКУЛЬСЬКА ОРДА

ЄЛЕЦЬКИЙ МОНАСТИР У ЧЕРНІГОВІ

ЄРЛИЧ Йоахим

ЄРЬОМЕНКО Андрій Іванович

ЄФИМЕНКО Олександра Яківна

ЄФРЕМОВ Сергій Олександрович

ЖАБОТИНСЬКИЙ Володимир (Зеев) Євгенович

ЖВАНЕЦЬКА ОБЛОГА 1653

ЖДАНОВИЧ Антін

"ЖЕРЕЛА ДО ІСТОРІЇ УКРАЇНИ-РУСИ"

ЖИВА ЦЕРКВА

ЖИТЕЦЬКИЙ Іродіон Олексійович

ЖИТЕЦЬКИЙ Павло Гнатович

"ЖИТЄ І СЛОВО"

"ЖИТІЄ ІОАННА ГОТСЬКОГО"

"ЖИТІЯ СВЯТИХ"

ЖИТОМИРСЬКО-БЕРДИЧІВСЬКА ОПЕРАЦІЯ 1943—1944

ЖМАЙЛО Марко

ЖОВНИНСЬКА БИТВА 1638

ЖОВТОВОДСЬКА БИТВА 1648

ЖОЛКЕВСЬКИЙ Станіслав

ЖУК Андрій

ЖУКОВ Георгій Костянтинович

ЖУРАВНЕНСЬКИЙ МИРНИЙ ДОГОВІР 1676

"ЗА МУЖНІСТЬ" ЗІРКА

"ЗА МУЖНІСТЬ" ХРЕСТ

ЗАГАЛЬНА УКРАЇНСЬКА РАДА (ЗУР)

ЗАГОРОДНИКИ

ЗАДУНАЙСЬКА СІЧ

ЗАЙМАНЩИНА

ЗАКАРПАТСЬКА УКРАЇНА (Підкарпатська Русь, Закарпаття)

ЗАКРЕВСЬКІ

ЗАКУПИ

ЗАЛІЗНИЙ ВІК

ЗАЛІЗНЯК Микола

ЗАЛІЗНЯК Максим Ієвлевич

ЗАЛОЗЕЦЬКИЙ-САС Володимир Сергій

ЗАЛОЗЕЦЬКИЙ-САС Володимир Романович

ЗАЛОЗНИЙ ШЛЯХ

ЗАНЬКОВЕЦЬКА Марія Костянтинівна

ЗАПОРОЗЬКА СІЧ

ЗАПОРОЗЬКЕ КОЗАЦТВО

ЗАРУБИНЕЦЬКА КУЛЬТУРА

ЗАСКЕЛЬНЕ-VI

ЗАТОНСЬКИЙ Володимир Петрович

ЗАХІДНА УКРАЇНА

ЗАХІДНОКАРПАТСЬКА ОПЕРАЦІЯ 1945

ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКА НАРОДНА РЕСПУБЛІКА (ЗУНР)

ЗАХРЕБЕТНИКИ (застінники)

ЗАЯЧКІВСЬКИЙ Мирон Титович

ЗБОРІВСЬКА БИТВА 1649

ЗБОРІВСЬКИЙ ДОГОВІР 1649

ЗБОРОВСЬКИЙ Самійло

ЗВИЧАЄВЕ ПРАВО

"ЗЕЛЕНИЙ КЛИН" ("ЗЕЛЕНА УКРАЇНА")

ЗЕМГОР

ЗЕМЕЛЬНІ КОМІТЕТИ

ЗЕМСТВА

ЗИЗАНІЙ Стефан Іванович

ЗИЗАНІЙ-ТУСТАНОВСЬКИЙ Лаврентій Іванович

ЗИМІВНИК

ЗИМОВІ ПОХОДИ АРМІЇ УНР

ЗИНОВІЇВ Климентій

ЗІБЕР Микола Іванович

ЗІНЬКІВСЬКИЙ ПОЛК

З'ЇЗД ПОНЕВОЛЕНИХ НАРОДІВ (З'їзд народів)

ЗЛУКА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ

ЗМІЄВІ ВАЛИ

ЗМІНОВІХІВСТВО

"ЗМОВА КНЯЗІВ" 1481

"ЗНАННЯ"

ЗНАЧКО-ЯВОРСЬКИЙ Мелхіседек

ЗНАЧКОВІ ТОВАРИШІ

ЗНАЧОК

ЗОЛОТА ОРДА

ЗОЛОТАРЕНКО Василь

ЗОЛОТАРЕНКО (Нечипоренко) Іван

ЗОЛОТИЙ ЛЕВ

ЗОЛОТІ ВОРОТА В КИЄВІ

ЗУБРИЦЬКА КУЛЬТУРА

ЗУБРИЦЬКИЙ Денис Іванович

ІВАН ВИШЕНСЬКИЙ

ІВАН РОСТИСЛАВИЧ

ІВАНЕНКО Григорій Васильович

ІВАНИШЕВ Микола Дмитрович

ІВАНОВ Андрій Васильович

ІГОР СВЯТОСЛАВИЧ

ІГОР СТАРИЙ

"ІЗБОРНИКИ" 1073 і 1076

ІЗЮМ-БАРВІНКІВСЬКА ОПЕРАЦІЯ 1943

ІЗЮМСЬКИЙ ПОЛК

ІЗЯСЛАВ МСТИСЛАВИЧ

ІЗЯСЛАВ ЯРОСЛАВИЧ

ІКОННИКОВ Володимир Степанович

ІЛАРІОН

ІЛАРІОН (світське ім'я — Іван Іванович Огієнко)

ІЛЛІНСЬКА ЦЕРКВА У СУБОТОВІ

ІЛУРАТ

ІНВЕНТАРНА РЕФОРМА 1847— 1848

ІНДУКТА

ІНДУСТРІАЛІЗАЦІЯ

ІНСИГНІЇ

ІНСТИТУТ ЧЕРВОНОЇ ПРОФЕСУРИ (ІЧП)

ІНТЕЛІГЕНЦІЯ

ІРКЛІЇВСЬКИЙ ПОЛК

ІСКРА Іван Іванович

"ІСТОРІЯ РУСІВ"

ІТАЛІЙСЬКІ КОЛОНІЇ У ПІВНІЧНОМУ ПРИЧОРНОМОР'Ї

ІЧНЯНСЬКИЙ ПОЛК

ЇЖАКЕВИЧ Іван Сидорович

ЙОСИФ II

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УНР

КАГАНОВИЧ Лазар Мойсейович

КАДЕТИ (Конституційно-демократична партія)

КАЗИМИР III ВЕЛИКИЙ

КАЗИМИР IV ЯГЕЛЛОНЧИК

КАЛКА

КАЛНИШЕВСЬКИЙ Петро Іванович

КАЛОС-ЛІМЕН

КАЛЬНИЦЬКИЙ (ВІННИЦЬКИЙ) ПОЛК

КАЛЬЧЕНКО Никифор Тимофійович

КАМ'ЯНЕЦЬКИЙ ДОГОВІР 1653

КАМ'ЯНИЙ ВІК

КАМ'ЯНСЬКА СІЧ

КАНДИБА Олег

КАНІВСЬКИЙ ПОЛК

КАПНІСТ Василь Васильович

КАПУЩАК Іван Олексійович

КАРАЗІН Василь Назарович

КАРАЇМИ

КАРЛ XII

КАРЛОВИЦЬКИЙ КОНГРЕС 1698— 1699

КАРМАЛЮК (Кармелюк) Устим Якимович

"КАРПАТСЬКА СІЧ"

КАРПАТСЬКА УКРАЇНА

КАРПАТСЬКИХ КУРГАНІВ КУЛЬТУРА

КАРПАТСЬКО-УЖГОРОДСЬКА ОПЕРАЦІЯ 1944

КАРТВЕЛІШВІЛІ Лаврентій Йосипович

КАТАКОМБНА КУЛЬТУРА

КАТЕРИНА II

КАТЕРИНОСЛАВСЬКЕ КОЗАЦЬКЕ ВІЙСЬКО

КАТЕРИНОСЛАВСЬКЕ НАМІСНИЦТВО

КАФА

КВІРІНГ Емануїл Йонович

КВІТКА-ОСНОВ'ЯНЕНКО (спр. прізвище Квітка) Григорій Федорович

КЕРЕШ КУЛЬТУРА

КЕРЗОНА ЛІНІЯ

КЕРКІНІТІДА

КЕРЧЕНСЬКО-ЕЛЬТИГЕНСЬКА ДЕСАНТНА ОПЕРАЦІЯ 1943

КЕРЧЕНСЬКО-ФЕОДОСІЙСЬКА ДЕСАНТНА ОПЕРАЦІЯ 1941— 1942

КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ

КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКА ДРУКАРНЯ

КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКА ЛАВРА

"КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКИЙ ПАТЕРИК"

КИЄВО-ЧЕРКАСЬКА КУЛЬТУРА

КИЇВ

КИЇВСЬКА ЗЕМЛЯ

КИЇВСЬКА КУЛЬТУРА

КИЇВСЬКА МИТРОПОЛІЯ

КИЇВСЬКА НАСТУПАЛЬНА ОПЕРАЦІЯ 1943

КИЇВСЬКА ОБОРОННА ОПЕРАЦІЯ 1941

КИЇВСЬКА РУСЬ (Давня Русь)

КИЇВСЬКЕ (БОГОЯВЛЕНСЬКЕ) БРАТСТВО

КИЇВСЬКЕ ВОЄВОДСТВО

КИЇВСЬКЕ КНЯЗІВСТВО

КИЇВСЬКЕ НАМІСНИЦТВО

КИЇВСЬКИЙ КЛУБ РОСІЙСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ

КИЇВСЬКИЙ (КИЄВО-БРАТСЬКИЙ, КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКИЙ) КОЛЕГІУМ

КИЇВСЬКИЙ ЛІТОПИС

КИЇВСЬКИЙ ПОЛК

КИЙ, ЩЕК і ХОРИВ

КИРИЛІВСЬКА ЦЕРКВА В КИЄВІ

КИРИЛО-МЕФОДІЇВСЬКЕ ТОВАРИСТВО (братство)

КИРИЛО ТУРІВСЬКИЙ

КИРИЧЕНКО Олексій Іларіонович

КИРПОНОС Михайло Петрович

КИСІЛЬ Адам

КІЇК-КОБА

"КИЕВСКАЯ СТАРИНА"

КІММЕРІЙЦІ

КІММЕРІК

КІРОВОГРАДСЬКА НАСТУПАЛЬНА ОПЕРАЦІЯ 1944

КІРСТІВЩИНА

КІСТЯКІВСЬКИЙ Богдан Олександрович

КІСТЯКІВСЬКИЙ Ігор Олександрович

КІСТЯКІВСЬКИЙ Олександр Федорович

КІТЕЙ

КІШ

КІШКА (Кошка) Петро Маркович

КІШКА Самійло

КЛИМЕНТ СМОЛЯТИЧ

КЛИМІВ Іван (псевдонім Легенда)

КЛЯЧКІВСЬКИЙ Дмитро

КНЯЗЬ

КОБИЛИЦЯ Лук'ян

КОБИЛЯНСЬКА Ольга Юліанівна

КОБРИНСЬКА (дівоче прізвище Озаркевич) Наталія Іванівна

КОВАЛІВ Левко Борисович

КОВНІР Степан (Стефан) Дем'янович

КОВПАК Сидір Артемович

КОЗАЦТВО

КОЗАЦЬКЕ ЗВИЧАЄВЕ ПРАВО

"КОЗАЦЬКІ МОГИЛИ"

КОЗЕЛЕЦЬКИЙ Яків Павлович

КОЗИЦЬКИЙ Григорій Васильович

КОЛАБОРАЦІОНІЗМ

КОЛЕКТИВІЗАЦІЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

КОЛЕКТИВНИЙ СЮЗЕРЕНІТЕТ

КОЛІЇВЩИНА

КОЛОДЗІНСЬКИЙ Михайло

КОЛОМАЦЬКІ СТАТТІ 1687

КОЛОЧИНСЬКА КУЛЬТУРА

КОМАСАЦІЯ

КОМІРНИКИ (коморники)

КОМІСІЯ ДОПОМОГИ ГОЛОДУЮЧИМ (ЦК Допгол ВУЦВК)

КОМІТЕТИ БІДНОТИ (комбіди)

КОМІТЕТИ НЕЗАМОЖНИХ СЕЛЯН (комнезами)

КОМПАНІЙЦІ

КОМПУТ

КОМУНІСТИЧНА ПАРТІЯ БУКОВИНИ

КОМУНІСТИЧНА ПАРТІЯ ЗАКАРПАТСЬКОЇ УКРАЇНИ

КОМУНІСТИЧНА ПАРТІЯ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ (КПЗУ)

КОМУНІСТИЧНА ПАРТІЯ УКРАЇНИ (КПУ)

КОН Фелікс Якович

КОНДРАТЮК Юрій Васильович

КОНЄВ Іван Степанович

КОНИСЬКИЙ Григорій

КОНИСЬКИЙ Олександр Якович

КОНОВАЛЕЦЬ Євген

КОНОНЕНКО Костянтин Семенович

КОНОНОВИЧ Сава

КОНОТОПСЬКА БИТВА 1659

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

КОНСТИТУЦІЯ УНР (Статут про державний устрій, права і вольності УНР)

КОНСТИТУЦІЯ УРСР

КОНТАКТОВИЙ КОМІТЕТ

КОНТРАКТОВИЙ ЯРМАРОК

КОНФЕДЕРАЦІЇ ШЛЯХЕТСЬКІ

КООПЕРАТИВНИЙ РУХ

КОПА

КОПИНСЬКИЙ Ісайя

КОПИСТЕНСЬКИЙ Захарія

КОПНИЙ СУД

КОРЕНІЗАЦІЯ

КОРОГВА

КОРОЛЕВЕ

КОРОЛЕНКО Володимир Галактіонович

КОРОЛЬОВ Сергій Павлович

"КОРОТКИЙ КИЇВСЬКИЙ ЛІТОПИС" (Супрасльський)

"КОРОТКИЙ ЛІТОПИС МАЛОЇ РОСІЇ" (1506 — 1776)

КОРОТЧЕНКО Дем'ян Сергійович

КОРСУНЬСЬКА БИТВА 1648

КОРСУНЬСЬКИЙ ПОЛК

КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКА ОПЕРАЦІЯ 1944

КОСИНСЬКИЙ Криштоф

КОСІОР Станіслав Вікентійович

КОСОВ Сильвестр

КОСТОМАРОВ Микола Іванович

КОСЦЮШКО Тадеуш

КОТЛЯРЕВСЬКИЙ Іван Петрович

КОЦЮБИНСЬКИЙ Михайло Михайлович

КОЦЮБИНСЬКИЙ Юрій Михайлович

КОЧУБЕЙ Василь Леонтійович

КОШОВА СТАРШИНА

КРАЙОВИЙ КОМІТЕТ З ОХОРОНИ РЕВОЛЮЦІЇ НА УКРАЇНІ

КРАПИВ'ЯНСЬКИЙ Микола Григорович

КРАСОВСЬКИЙ Андрій Опанасович

КРЕВСЬКА УНІЯ 1385

КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ ПОЛК

КРЕМПСЬКИЙ Криштоф

КРИВИЧІ

КРИВОНІС Максим

КРИМ

КРИМСЬКА ВІЙНА 1853—1856

КРИМСЬКА (ЯЛТИНСЬКА) КОНФЕРЕНЦІЯ 1945

КРИМСЬКА ОПЕРАЦІЯ 1944

КРИМСЬКЕ ХАНСТВО

КРИМСЬКИЙ Агатангел Юхимович

КРИМЧАКИ

КРИП'ЯКЕВИЧ Іван Петрович

КРИЧЕВСЬКИЙ Михайло Станіслав

КРІЛИК Йосип Васильович

КРІПАЦТВО, КРІПОСНЕ ПРАВО

КРОКОВСЬКИЙ Іоасаф

КРОПИВНЯНСЬКИЙ ПОЛК

КРУТИ

КРУТНЕВИЧ Гаврило

КРУШЕЛЬНИЦЬКА Соломія Амвросіївна

КУБАНСЬКЕ КОЗАЦЬКЕ ВІЙСЬКО

КУБІЙОВИЧ Володимир

КУЗНЕЦОВ Микола Іванович

КУЛАГА (ПЕТРАЖИЦЬКИЙ) Іван

КУЛІШ Пантелеймон Олександрович

КУЛЬТУРНИЦТВО

КУПЕЦТВО

КУРБАС Лесь

КУРІНЬ

КУРУКІВСЬКА УГОДА 1625

КУЦКОВИЧ Іван

КУЧМАНСЬКИЙ ШЛЯХ

КУШТАНОВИЦЬКА КУЛЬТУРА

КЮЧУК-КАЙНАРДЖІЙСЬКИЙ МИРНИЙ ДОГОВІР 1774

ЛАЗАРЕВСЬКИЙ Олександр Матвійович

ЛАНОВЕ

ЛЕБЕДЬ Дмитро Захарович

ЛЕВ ДАНИЛОВИЧ

ЛЕВАССЕР ДЕ БОПЛАН Гійом

ЛЕВИТСЬКИЙ Микола Васильович

ЛЕВИЦЬКИЙ (Левицький-Ніс) Григорій Кирилович

ЛЕВИЦЬКИЙ Дмитро Григорович

ЛЕВИЦЬКИЙ Кость

ЛЕВИЦЬКИЙ Модест Пилипович

ЛЕВИЦЬКИЙ Орест Іванович

ЛЕВКЕ

ЛЕГІЯ УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ

"ЛЕКСИКОН СЛОВЕНО-ЛАТИНСЬКИЙ"

"ЛЕКСИС"

ЛЕМКИ

ЛЕМКІВЩИНА

ЛЕНІНСЬКА КОМУНІСТИЧНА СПІЛКА МОЛОДІ (ЛКСМУ)

ЛЕСЯ УКРАЇНКА

ЛИБІДЬ

ЛИЗОГУБІВСЬКА КУЛЬТУРА

ЛИПА Іван

ЛИПА Юрій

ЛИПИНСЬКИЙ В'ячеслав

Липинський

ЛИПИЦЬКА КУЛЬТУРА

ЛИПКІВСЬКИЙ Василь

ЛИСЕНКО Микола Віталійович

ЛИСЯНСЬКИЙ ПОЛК

ЛИТАВРИ-ТУЛУМБАСИ

ЛИТОВСЬКА МЕТРИКА

ЛИТОВСЬКИЙ СТАТУТ

ЛИТОВЦІ

ЛІВИЦЬКИЙ Андрій Миколайович

ЛІВОБЕРЕЖНА УКРАЇНА (ЛІВОБЕРЕЖЖЯ, ГЕТЬМАНЩИНА)

ЛІВОНСЬКА ВІЙНА 1558—1583

ЛІЙЧАСТОГО ПОСУДУ КУЛЬТУРА

ЛІКВІДАЦІЯ НЕПИСЬМЕННОСТІ

ЛІНІЙНО-СТРІЧКОВОЇ КЕРАМІКИ КУЛЬТУРА

ЛІСЬКЕ ПОВСТАННЯ 1932

"ЛІТОПИС САМОВИДЦЯ"

ЛОБОДА Григорій

ЛОДІЙ Петро Дмитрович

ЛОЗИНСЬКИЙ Михайло

ЛОЛА Оксен Михайлович

ЛУБЕНСЬКИЙ ПОЛК

ЛУЖИЦЬКА КУЛЬТУРА

ЛУКАШЕВИЧ Василь Лукич

ЛУПУЛ (Лупу) Василь

ЛУЦЬКИЙ ЗАМОК

ЛУЦЬКИЙ ПРОЦЕС 57-ми

ЛУЧИЦЬКИЙ Іван Васильович

ЛУЧКАЙ (Поп) Михайло Михайлович

ЛЮБАРТ Дмитро

ЛЮБАЧІВСЬКИЙ Мирослав

ЛЮБЕЦЬКИЙ З'ЇЗД КНЯЗІВ 1097

ЛЮБЛІНСЬКА УНІЯ 1569

ЛЮБЧЕНКО Панас Петрович

ЛЮСТРАЦІЇ

ЛЮТІЗЬКИЙ ПЛАЦДАРМ

ЛЮТНЕВА РЕВОЛЮЦІЯ 1917

ЛЯНЦКОРОНСЬКИЙ Предслав

ЛЯСОТА Еріх

ЛЯХИ

ЛЬВІВ

ЛЬВІВСЬКЕ СТАВРОПІГІЙНЕ БРАТСТВО

ЛЬВІВСЬКИЙ ЛІТОПИС

ЛЬВІВСЬКИЙ СОБОР УГКЦ 1946

ЛЬВІВСЬКО-САНДОМИРСЬКА НАСТУПАЛЬНА ОПЕРАЦІЯ 1944

МАГДЕБУРЗЬКЕ ПРАВО

МАГІСТРАТ

МАЗЕПА Іван Степанович

МАЗЕПА Ісаак Прохорович

МАЗУРЕНКО Юрій Петрович

МАКСИМОВИЧ Михайло Олександрович

МАЛА ЕЛЕКТРОННА ОБЧИСЛЮВАЛЬНА МАШИНА (МЕОМ)

МАЛА СКІФІЯ

"МАЛИНОВИЙ КЛИН"

МАЛИНОВСЬКИЙ Родіон Якович

МАЛОРОСІЙСЬКА ГУБЕРНІЯ

МАЛОРОСІЙСЬКА ДРУГА КОЛЕГІЯ

МАЛОРОСІЙСЬКА КОЛЕГІЯ

МАЛОРОСІЙСЬКЕ ТОВАРИСТВО

МАЛОРОСІЙСЬКИЙ ПРИКАЗ

МАЛОРОСІЯ (Малоросійський край)

МАНУЇЛЬСЬКИЙ Дмитро Захарович

МАРІЇНСЬКИЙ ПАЛАЦ У КИЄВІ

МАРІУПОЛЬСЬКА КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНА ОБЛАСТЬ

МАРІЯ ТЕРЕЗІЯ

МАРКЕВИЧ Микола Андрійович

МАРКО ВОВЧОК

МАРКО ЧЕРЕМШИНА

МАРКОВИЧ Олександр Михайлович

МАРКОВИЧ Опанас Васильович

МАРКОВИЧ Яків Андрійович

МАРТОС Борис Миколайович

МАРЧЕНКО Михайло Іванович

МАСОНСТВО

МАТУШЕВСЬКИЙ Федір

МАХНО (Міхненко) Нестор Іванович

МАХНОВЩИНА

МАЦІЄВИЧ Костянтин Андріанович

МАЦІЄВИЧ Левко Макарович

МАШИННО-ТРАКТОРНІ СТАНЦІЇ (МТС)

МЕЖИГІРСЬКИЙ ЛІТОПИС

МЕЖЛАУК Валерій Іванович

МЕЗОЛІТ

МЕЛЕНЕВСЬКИЙ Мар'ян

МЕЛЬНИК Андрій

МЕЛЬНИКОВ Леонід Георгійович

МЕХМЕД IV

МЕХМЕД II ЗАВОЙОВНИК

МИКИТИНСЬКА СІЧ

МИКОЛА І

МИКОЛА II

МИЛОГРАДСЬКО-ПІДГІРЦІВСЬКА КУЛЬТУРА

МИЛОРАДОВИЧ-СКОРОПАДСЬКА Єлизавета

МИЛОРАДОВИЧІ

МИРГОРОДСЬКИЙ ПОЛК

МИХАЙЛІВСЬКИЙ ЗОЛОТОВЕРХИЙ МОНАСТИР У КИЄВІ

МИХАЙЛО ВСЕВОЛОДОВИЧ ЧЕРНІГІВСЬКИЙ

МИХАЛЕВИЧ Опанас

МИШЕЦЬКИЙ Семен Іванович

МІЖНАРОДНА АСОЦІАЦІЯ УКРАЇНІСТІВ (МАУ)

МІКОШИНСЬКИЙ (Макошинський) Богдан

"МІЛЛІ-ФІРКА"

МІНДОВГ

МІРМЕКІЙ

МІТРІДАТ VI ЄВПАТОР

МІХНОВСЬКИЙ Микола Іванович

МІХНОВСЬКИЙ Юрій Михайлович

МІЩАНСТВО

МНОГОГРІШНИЙ Дем'ян

МОБІЛІЗАЦІЇ

МОГИЛА (Могиленко, Мигула) Андрій

МОГИЛА Петро Симеонович

МОГИЛІВСЬКИЙ (ПОДІЛЬСЬКИЙ, ПРИДНІСТРОВСЬКИЙ) ПОЛК

МОГИЛЬНИЦЬКИЙ Антін Любич

МОГИЛЬНИЦЬКИЙ Іван

МОДЗАЛЕВСЬКИЙ Вадим Львович

МОЛДАВАНИ

"МОЛОДА ГВАРДІЯ"

МОЛОДОВА-І

МОЛОДОВА-V

МОЛОТОВ (спр. прізвище Скрябін) В'ячеслав Михайлович

МОНКАСТРО

МОРОЗЕНКО Нестор

МОСКВОФІЛЬСТВО

МОСКОВСЬКІ СТАТТІ 1665

МОССАКОВСЬКИЙ Євген Михайлович

MOTOHIC Микола Миколайович

МСТИСЛАВ (світське ім'я Степан Іванович Скрипник)

МСТИСЛАВ ВЕЛИКИЙ

МСТИСЛАВ ВОЛОДИМИРОВИЧ ЛЮТИЙ

МСТИСЛАВ МСТИСЛАВИЧ УДАТНИЙ

МСТИСЛАВ РОМАНОВИЧ СТАРИЙ

МУЖИЛОВСЬКОГО ПОСОЛЬСТВО

МУРАВЙОВ Михайло Артемович

МУРАВСЬКИЙ ШЛЯХ

МУРАШКО Микола Іванович

МУРАШКО Олександр Олександрович

НАДСЯННЯ

НАЗАРУК Осип Тадейович

НАЙМИТИ

НАКАЗ НАРОДНОГО КОМІСАРА ОБОРОНИ № 227

НАКАЗНИЙ ГЕТЬМАН

НАЛИВАЙКО Семерій

НАРБУТ Георгій (Юрій) Іванович

НАРОДНА УКРАЇНСЬКА РАДА (НУР)

НАРОДНЕ ОПОЛЧЕННЯ

НАРОДНИЙ СЕКРЕТАРІАТ УНР

НАРОДНИКИ

НАРОДНО-СОЦІАЛІСТИЧНА (ТРУДОВА) ПАРТІЯ

НАРОДОВЦІ

НАУКОВЕ ТОВАРИСТВО ім. Т.Г.ШЕВЧЕНКА У ЛЬВОВІ (НТШ)

НАУМЕНКО Володимир Павлович

"НАХТІГАЛЬ" (або "Спеціальний відділ "Нахтігаль")

НАЦІОНАЛІЗАЦІЯ

НАЦІОНАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНА ПАРТІЯ

НЕАПОЛЬ СКІФСЬКИЙ

НЕОЛІТ (новий кам'яний вік)

НЕРЕЄСТРОВІ КОЗАКИ

НЕРОНОВИЧ Євген Васильович

НЕСТОР

НЕТЬКОВСЬКИЙ Криштоф

НЕЧАЙ Данило

НЕЧУЙ-ЛЕВИЦЬКИЙ Іван Семенович

НИЖНЬОДОНСЬКА КУЛЬТУРА

НИКОН

НІЖИНСЬКИЙ ПОЛК

НІЖИНСЬКІ ВОЛЬНОДУМЦІ

НІКОНІЙ

НІКОПОЛЬСЬКО-КРИВОРІЗЬКА НАСТУПАЛЬНА ОПЕРАЦІЯ 1944

НІМФЕЙ

НІМЦІ

НІС Степан Данилович

НОВА ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА (НЕП)

НОВА СЕРБІЯ

НОВА (ПІДПІЛЬНЕНСЬКА) СІЧ

НОВГОРОД-СІВЕРСЬКЕ КНЯЗІВСТВО

НОВГОРОД-СІВЕРСЬКЕ НАМІСНИЦТВО

НОВОРОСІЙСЬКА ГУБЕРНІЯ

НОВОРОСІЙСЬКЕ КОЗАЦЬКЕ ВІЙСЬКО

НОВОРОСІЯ

НОВОСЛОБІДСЬКИЙ ПОЛК

НОРМАНИ

ОБ'ЄДНАНЕ ЗАКОРДОННЕ ПРЕДСТАВНИЦТВО УКРАЇНСЬКИХ КООПЕРАТИВНИХ СПІЛОК У ЛОНДОНІ (Коопукр у Лондоні)

ОГЛОБЛИН (Мезько) Олександр Петрович

ОГОНОВСЬКИЙ Омелян Михайлович

ОДЕСА

ОДЕСЬКА ОБОРОНА 1941

ОДЕСЬКИЙ ОБОРОННИЙ РАЙОН

ОДЕСЬКА РАДЯНСЬКА РЕСПУБЛІКА

ОКУПАЦІЯ ФАШИСТСЬКА УКРАЇНИ 1941—1944

ОЛЕВЧЕНКО

ОЛЕГ

ОЛЕГ СВЯТОСЛАВИЧ

ОЛЕКСАНДР І

ОЛЕКСАНДР II

ОЛЕКСАНДР III

ОЛЕКСАНДР ЯРОСЛАВИЧ НЕВСЬКИЙ

ОЛЕЛЬКО (ОЛЕКСАНДР) ВОЛОДИМИРОВИЧ

ОДЕСЬКИЙ ЗАМОК

ОЛЕШКІВСЬКА СІЧ

ОЛЬВІЯ

ОЛЬГА

ОЛЬГЕРД

ОЛЬЖИЧ

ОМЕЛЯНОВИЧ-ПАВЛЕНКО Михайло Володимирович

ОПАРА Степан

ОРГАНІЗАЦІЇ ВСЕРОСІЙСЬКОГО СЕЛЯНСЬКОГО СОЮЗУ В УКРАЇНІ

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ (ООН)

ОРДА

ОРДЕН ЗАЛІЗНОГО ХРЕСТА АРМІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ

"ОРДИНАЦІЯ РЕЄСТРОВОГО ЗАПОРОЗЬКОГО ВІЙСЬКА" 1638

ОРЕНДАРЕНКО Тимофій

ОРІХОВСЬКИЙ Станіслав Станіславович

ОРІШОВСЬКИЙ Ян

ОРЛАЙ Іван Семенович

ОРЛИК Пилип

ОСАДНИКИ

ОСКІЛКО Володимир Пантелеймонович

ОСМАНСЬКА (ОТТОМАНСЬКА) ІМПЕРІЯ

"ОСНОВА"

ОСОБЛИВИЙ КОМІТЕТ З ОХОРОНИ РЕВОЛЮЦІЇ

"ОССОЛІНЕУМ" (Львівський інститут Оссолінських)

ОСТАПЕНКО Сергій Степанович

ОСТАРБАЙТЕРИ

ОСТРОВСЬКА УГОДА 1392

ОСТРОГОЗЬКИЙ (РИБНЕНСЬКИЙ, СЛОБІДСЬКИЙ) ПОЛК

ОСТРОГРАДСЬКІ

ОСТРОЗЬКА АКАДЕМІЯ

ОСТРОЗЬКА БІБЛІЯ

ОСТРОЗЬКИЙ Костянтин (Василь) Костянтинович

ОСТРОЗЬКИЙ ЗАМОК

"ОСТРОЗЬКИЙ ЛІТОПИСЕЦЬ"

ОСТРОЗЬКІ

ОСТРЯНИН Яків

ОТРОК

ОТТОМАНСЬКА ІМПЕРІЯ

ОТЧИЧІ

ОХОТНИКИ

ОХРИМОВИЧ Володимир

ОХТИРСЬКИЙ ПОЛК

ПАВЛИК Михайло Іванович

ПАВЛО АЛЕППСЬКИЙ

ПАВЛЮК

ПАЛАНКА

ПАЛЕОЛІТ

ПАЛІЙ (спр. прізвище Гурко) Семен Пилипович

ПАЛІЦИН Олександр Олександрович

ПАНАС МИРНИЙ

ПАНСЛАВІЗМ

ПАНТІКАПЕЙ

ПАНЩИНА (відробіткова рента)

ПАНЬКІВСЬКИЙ Кость

ПАРТИЗАНСЬКИЙ РУХ

ПАССЕК Вадим Васильович

ПАССЕК Тетяна Сергіївна

ПАТОН Євген Оскарович

ПАЦИФІКАЦІЯ (втихомирення)

ПАШУТО Володимир Терентійович

ПЕНЬКІВСЬКА КУЛЬТУРА

ПЕРЕЯСЛАВСЬКА ЗЕМЛЯ

ПЕРЕЯСЛАВСЬКА РАДА

ПЕРЕЯСЛАВСЬКЕ КНЯЗІВСТВО

ПЕРЕЯСЛАВСЬКИЙ КОЛЕГІУМ

ПЕРЕЯСЛАВСЬКИЙ ПОЛК

ПЕРЕЯСЛАВСЬКІ СТАТТІ 1659

ПЕРНАЧ (ШЕСТОПЕР)

ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА 1914— 1918

ПЕРША УКРАЇНСЬКА ДИВІЗІЯ

ПЕРШИЙ БІЛОРУСЬКИЙ ФРОНТ

ПЕРШИЙ ВСЕРОСІЙСЬКИЙ З'ЇЗД СЕЛЯНСЬКИХ ДЕПУТАТІВ

ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЖІНОЧИЙ З'ЇЗД

ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ З'ЇЗД ЗАЛІЗНИЧНИКІВ

ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ З'ЇЗД РАД СЕЛЯНСЬКИХ, РОБІТНИЧИХ І СОЛДАТСЬКИХ ДЕПУТАТІВ У КИЄВІ

ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ З'ЇЗД РОБІТНИЧИХ І СОЛДАТСЬКИХ ДЕПУТАТІВ У ХАРКОВІ

ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РОБІТНИЧИЙ З'ЇЗД

ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СЕЛЯНСЬКИЙ З'ЇЗД

ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ З'ЇЗД

ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МОРСЬКИЙ З'ЇЗД

ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ФРОНТ

ПЕРШИЙ УНІВЕРСАЛ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ

ПЕРШОДРУКИ (інкунабули)

ПЕТЛЮРА Симон Васильович

ПЕТРИК (Іваненко Петро Іванович)

ПЕТРО БОРИСЛАВИЧ

ПЕТРО І

ПЕТРОВСЬКИЙ Григорій Іванович

ПЕТРОВСЬКИЙ Микола Неонович

ПЕТРУШЕВИЧ Євген Омелянович

ПЕЧАТКА

ПЕЧЕНІГИ

ПИЛЯВЕЦЬКА БИТВА 1648

ПІВДЕННИЙ ФРОНТ

ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ ФРОНТ

ПІВНІЧНА БУКОВИНА

ПІВНІЧНЕ ПРИЧОРНОМОР'Я

ПІДГОРНИЙ Микола Вікторович

ПІДЛЯШШЯ

ПІДКОВА Іван

ПІДКОМОРСЬКІ СУДИ

ПІДПІЛЛЯ КОМУНІСТИЧНЕ

ПІДПІЛЛЯ НАЦІОНАЛІСТИЧНЕ (УКРАЇНСЬКЕ)

ПІДПОМІЧНИКИ

ПІДСУСІДКИ

ПІЗНЬОЗАРУБИНЕЦЬКІ ПАМ'ЯТКИ

ПІЗНЬОЯМНА КУЛЬТУРА

ПІКІНЕРИ

ПІЛСУДСЬКИЙ Юзеф

ПЛАНО КАРПІНІ Джованні даль

ПЛЕТЕНЕЦЬКИЙ Єлисей (світське ім'я Олександр) Хомович

ПЛОЩА РИНОК

"ПЛУГ" — спілка українських селянських письменників

"ПОАЛЕЙ-ЦІОН"

"ПОВІСТЬ ВРЕМЕННИХ ЛІТ"

"ПОВЧАННЯ ВОЛОДИМИРА МОНОМАХА"

ПОДВІРНІ РЕВІЗІЇ

ПОДИМНЕ (димне, дим)

ПОДІЛИ ПОЛЬЩІ

ПОДІЛЛЯ (Подільська земля)

ПОДІЛЬСЬКЕ ВОЄВОДСТВО

ПОДІЛЬСЬКЕ НАМІСНИЦТВО

ПОДІЛЬСЬКИЙ ПОЛК

ПОДОЛИНСЬКИЙ Василь Іванович

ПОДОЛИНСЬКИЙ Сергій Андрійович

ПОЄНЕШТИ-ЛУКАШІВСЬКА КУЛЬТУРА

ПОЗИКА ВОЛІ ("Заем свободы")

ПОКУТТЯ

ПОЛЕМІЧНА ЛІТЕРАТУРА

ПОЛЕТИКИ

"ПОЛІСЬКА СІЧ"

ПОЛІТИЧНІ ВІДДІЛИ

ПОЛК КОЗАЦЬКИЙ

"ПОЛНОЕ СОБРАНИЕ ЗАКОНОВ РОССИЙСКОЙ ИМПЕРИИ" (ПСЗРИ)

ПОЛОВЦІ

ПОЛОЗ Михайло Миколайович

ПОЛОУС Федір

ПОЛТАВСЬКА БИТВА 1709

ПОЛТАВСЬКИЙ ГУБЕРНСЬКИЙ УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ З'ЇЗД

ПОЛТАВСЬКИЙ ПОЛК

ПОЛТАВСЬКОЇ БИТВИ ПОЛЕ

ПОЛУБОТОК Павло Леонтійович

ПОЛЯКИ

ПОЛЯНИ

ПОЛЯНОВСЬКИЙ МИРНИЙ ДОГОВІР 1634

ПОЛЬСЬКА ІНТЕРВЕНЦІЯ 1920

ПОЛЬСЬКА ПАРТІЯ СОЦІАЛІСТИЧНА (ППС)

ПОЛЬСЬКЕ ПОВСТАННЯ 1830— 1831

ПОЛЬСЬКЕ ПОВСТАННЯ 1863— 1864

ПОНИЗЗЯ

ПОНТ ЄВКСІНСЬКИЙ (Море Гостинне)

ПОПОВ Микола Миколайович

ПОРАЙКО Василь Іванович

ПОРФМІЙ

ПОСАДНИК

ПОСЕСІЙНІ СЕЛЯНИ

ПОСПОЛИТІ

ПОСТИШЕВ Павло Петрович

ПОТІЙ Іпатій

ПОТОЦЬКИЙ Микола

"ПОТЬОМКІН"

ПОТЬОМКІН Григорій Олександрович

ПОЧАЇВСЬКА ЛАВРА

"ПРАВА, ЗА ЯКИМИ СУДИТЬСЯ МАЛОРОСІЙСЬКИЙ НАРОД"

"ПРАВЛІННЯ ГЕТЬМАНСЬКОГО УРЯДУ"

ПРАВОБЕРЕЖНА УКРАЇНА (ПРАВОБІЧНА УКРАЇНА, ПРАВОБЕРЕЖЖЯ)

ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА РУСІ-УКРАЇНИ (кінець X- XVIII ст.)

ПРАЗЬКА КУЛЬТУРА

ПРИЛУЦЬКИЙ ПОЛК

ПРИМАКОВ Віталій Маркович

ПРИПИСНІ СЕЛЯНИ

ПРОДОВОЛЬЧИЙ ПОДАТОК

ПРОКОПОВИЧ Феофан

ПРОМБЮРО (Організаційне бюро з відбудови промисловості України)

"ПРОМОВА ФІЛОСОФА"

ПРОПІНАЦІЯ

"ПРОСВІТИ"

ПРОСВІТНИЦТВО

ПРОСКУРІВСЬКО-ЧЕРНІВЕЦЬКА ОПЕРАЦІЯ 1944

ПРОФСПІЛКОВИЙ РУХ

"ПРОЦЕС 59-ти"

ПРУССИ

ПРУТСЬКИЙ ТРАКТАТ 1711

ПРЯШІВЩИНА (Пряшівська Русь, Підбескидний край, Руська Крайна, Горішня земля)

ПСАЛТИР

ПУШКАР Мартин Іванович

ПШЕВОРСЬКА КУЛЬТУРА

ПЯТАКОВ Георгій Леонідович

П'ЯТНИЦЬКА ЦЕРКВА В ЧЕРНІГОВІ

РАДА КОЗАЦЬКА

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

РАДА НАРОДІВ РОСІЇ

РАДА НАРОДНИХ ПРЕДСТАВНИКІВ

РАДЗИВІЛЛ Януш

РАДИ

РАДИМИЧІ

РАДНАРГОСПИ

РАДЯНСЬКО-НІМЕЦЬКА ВІЙНА 1941—1945

РАДЯНСЬКО-НІМЕЦЬКИЙ ДОГОВІР ПРО НЕНАПАД 1939

РАКОВСЬКИЙ Християн Георгійович

РАКУШКА-РОМАНОВСЬКИЙ Роман

РАНГОВІ МАЄТНОСТІ

РАНГОВІ ПОСПОЛИТІ

РАННЬОЯМНА КУЛЬТУРА

РАТУША

РЕБЕТ Лев

РЕВАЙ Федір

РЕВАЙ Юліян

РЕВОЛЮЦІЙНА УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ (РУП)

РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО

"РЕЙКОВА ВІЙНА"

РЕКРУТЧИНА, РЕКРУТСЬКА ПОВИННІСТЬ

РЕПНІН-ВОЛКОНСЬКИЙ Микола Григорович

РЕСПУБЛІКАНСЬКА АСОЦІАЦІЯ УКРАЇНОЗНАВЦІВ (РАУ)

РЕФОРМАЦІЯ

РЕШЕТИЛІВСЬКІ СТАТТІ 1709

РИЗЬКИЙ МИРНИЙ ДОГОВІР МІЖ РРФСР І УСРР ТА ПОЛЬЩЕЮ 1921

РИЛЬСЬКИЙ Максим Тадейович

РИЛЬСЬКИЙ Тадей Розеславович

РІББЕНТРОПА—МОЛОТОВА ПАКТ

РІВНЕНСЬКО-ЛУЦЬКА ОПЕРАЦІЯ 1944

РІГЕЛЬМАН Олександр Іванович

РІЧ ПОСПОЛИТА

РІЧИЦЬКИЙ Андрій

"РІШИТЕЛЬНІ ПУНКТИ" 1728

"РОБІТНИЧА ОПОЗИЦІЯ"

РОБІТНИЧИЙ КЛАС

РОБІТНИЧІ ДИСЦИПЛІНАРНІ СУДИ

РОБІТНИЧІ ПРАВЛІННЯ

РОДЗЯНКИ

РОЗКУРКУЛЕННЯ

РОЗПИСНОЇ КЕРАМІКИ КУЛЬТУРА

РОЗУМОВСЬКИЙ Кирило Григорович

РОКСОЛАНА

"РОЛАНД"

РОМАН МСТИСЛАВИЧ

РОМАН РОСТИСЛАВИЧ

РОМАНЧУК Юліян

РОМОДАНОВСЬКИЙ Григорій Григорович

РОСІЙСЬКА ІМПЕРІЯ

РОСІЙСЬКА СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТИЧНА РОБІТНИЧА ПАРТІЯ (РСДРП)

РОСІЙСЬКА СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТИЧНА РОБІТНИЧА ПАРТІЯ (БІЛЬШОВИКІВ)(РСДРП(б))

РОСІЙСЬКІ ПОДУШНІ РЕВІЗІЇ

РОСТАВИЦЬКА УГОДА 1619

РУБАН Василь Григорович

РУДНЄВ Семен Васильович

РУЖИНСЬКИЙ Кирик

РУЖИНСЬКИЙ Михайло

РУЇНА

РУМУНИ

РУМЧЕРОД

РУМЯНЦЕВ-ЗАДУНАЙСЬКИЙ Петро Олександрович

РУСИ (РОСИ)

РУСИНИ

РУСОВ Михайло Олександрович

РУСОВ Олександр Олександрович

РУСТИКАЛЬНІ ЗЕМЛІ

РУСЬ

"РУСЬКА БЕСІДА"

РУСЬКА ЗЕМЛЯ

"РУСЬКА ПРАВДА"

"РУСЬКА ТРІЙЦЯ"

РУСЬКЕ ВОЄВОДСТВО

"РУСЬКИЙ СОБОР"

РЮРИК

РЮРИК РОСТИСЛАВИЧ

САБАТИНІВСЬКА КУЛЬТУРА

САВИЧ Микола Іванович

САВМАК

САВРИЧ (Максимович) Карл Авксентійович

САГАЙДАЧНИЙ Петро Кононович

САДОВСЬКИЙ Валентин Васильович

САДОВСЬКИЙ Микола Карпович

САКОВИЧ Касіян

САЛТІВСЬКА КУЛЬТУРА

САМОЙЛОВИЧ Іван Самійлович

САМУСЬ Самійло Іванович

САНДОМИРСЬКИЙ ПЛАЦДАРМ

CAPМАТИ

САСЬКО (Федорович Сашко)

СВЕНЦИЦЬКИЙ Іларіон Семенович

СВІТОВИЙ КОНГРЕС ВІЛЬНИХ УКРАЇНЦІВ (СКВУ)

СВЯТОПОЛК ІЗЯСЛАВИЧ

СВЯТОПОЛК ОКАЯННИЙ

СВЯТОСЛАВ ВСЕВОЛОДОВИЧ

СВЯТОСЛАВ ІГОРЕВИЧ

СВЯТОСЛАВ ЯРОСЛАВИЧ

"СВЯЩЕННА ЛІГА"

СЕВАСТОПОЛЬ

СЕВАСТОПОЛЬСЬКА ОБОРОНА 1854—1855

СЕВАСТОПОЛЬСЬКА ОБОРОНА 1941—1942

СЕВАСТОПОЛЬСЬКА ОПЕРАЦІЯ 1944

СЕЙМ КАРПАТСЬКОЇ УКРАЇНИ

СЕЛЯНСТВО

СЕЛЯНСЬКА РЕФОРМА 1848

СЕЛЯНСЬКА РЕФОРМА 1861

СЕМЕН ОЛЕЛЬКОВИЧ

СЕН-ЖЕРМЕНСЬКИЙ МИРНИЙ ДОГОВІР 1919

СЕНИК Омелян

СЕРАПІОН

СЕРДЮКИ

СЕРЕДНЬОСТОГІВСЬКА КУЛЬТУРА

СЄРАКОВСЬКИЙ Зигмунт

СИДОР Василь

СИЛЬВЕСТР

СИМИРЕНКИ

СИМОНОВСЬКИЙ Петро Іванович

СИНОПСИС

СИНЯ (СИНЬОЖУПАННА) ДИВІЗІЯ

СІВЕРСЬКА ЗЕМЛЯ

СІВЕРЯНИ

"СІЛЬСЬКИЙ ГОСПОДАР"

СІРА (СІРОЖУПАННА) ДИВІЗІЯ

"СІРИЙ КЛИН" ("СІРА УКРАЇНА")

СІРКО Іван Дмитрович

СІРОМА (сіромахи)

СІЧ

"СІЧ" — спортивне протипожежне товариство

СІЧИНСЬКИЙ Мирослав Миколайович

СІЧОВІ СТРІЛЬЦІ

СКАЛЬКОВСЬКИЙ Аполлон Олександрович

СКІФИ

СКЛАВІНИ (склавени)

СКОВОРОДА Григорій Савич

СКОРИНА Франциск

СКОРОПАДСЬКИЙ Іван Ілліч

СКОРОПАДСЬКИЙ Павло Петрович

СКОРОПИС-ЙОЛТУХОВСЬКИЙ Олександр

СКРИПНИК Микола Олексійович

СЛАБЧЕНКО Михайло Єлисейович

СЛАВИНЕЦЬКИЙ Єпифаній

СЛІПИЙ Йосип

СЛОБІДСЬКА УКРАЇНА (СЛОБОЖАНЩИНА)

СЛОБІДСЬКО-УКРАЇНСЬКА ГУБЕРНІЯ

СЛОБОДИЩІВСЬКИЙ ТРАКТАТ 1660

СЛОБОЖАНЩИНА

"СЛОВО О ПОЛКУ ІГОРЕВІМ"

"СЛОВО ПРО ЗАГИБЕЛЬ РУСЬКОЇ ЗЕМЛІ"

СЛОВ'ЯНОСЕРБІЯ

СЛУЖБА БЕЗПЕКИ ОУН-Б

СМАЛЬ-СТОЦЬКИЙ Степан

СМОЛЕНСЬКИЙ Леонід

СМОТРИЦЬКИЙ Герасим Данилович

СМОТРИЦЬКИЙ Мелетій Герасимович

СМУГА ОСІЛОСТІ

СОБЕСЬКИЙ Яків

СОБОР РІЗДВА БОГОРОДИЦІ В КОЗЕЛЬЦІ

СОБОРНА УКРАЇНА

СОБОРНО-ЄПИСКОПСЬКА ЦЕРКВА

"СОКІЛ-БАТЬКО"

СОЛДАЙЯ (Сугдайя, Сугдея)

СОЛОНИЦЯ

СОЛЯНИЙ ШЛЯХ

СОМКО Яким

СОТНЯ КОЗАЦЬКА

СОФІЇВКА

СОФІЯ КИЇВСЬКА

СОФОНОВИЧ Феодосій

СОЦІАЛІСТИЧНА ЄВРЕЙСЬКА РОБІТНИЧА ПАРТІЯ (СЄРП)

СОЮЗ ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ (СВУ)

СОЮЗ РАДЯНСЬКИХ СОЦІАЛІСТИЧНИХ РЕСПУБЛІК (СРСР)

"СОЮЗ РУССКОГО НАРОДА"

СОЮЗ УКРАЇНОК (СУ)

СОЮЗ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛІСТИЧНОЇ МОЛОДІ (СУНМ)

СОЮЗ УКРАЇНСЬКОЇ ПОСТУПОВОЇ МОЛОДІ (СУПМ) ім. М.ДРАГОМАНОВА "КАМЕНЯРІ"

СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ СОБОР У ЧЕРНІГОВІ

"СПІЛКА" (Українська соціал-демократична "Спілка")

СПРАВА "СПІЛКИ ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ (СВУ)"

СРЕЗНЕВСЬКИЙ Ізмаїл Іванович

СТАВРОВЕЦЬКИЙ Кирило Транквіліон

СТАЛІН (спр. прізвище Джугашвілі) Иосиф Віссаріонович

СТАРИЦЬКИЙ Михайло Петрович

СТАРОДУБСЬКИЙ ПОЛК

СТАРШИНА ГЕНЕРАЛЬНА

СТАРШИНА КОЗАЦЬКА

СТАХАНОВСЬКИЙ РУХ

СТАЦІЯ

СТАШЕВСЬКИЙ Євген Дмитрович

СТЕФАНИК Василь Семенович

СТЕЦЬКО Ярослав

СТЕШЕНКО Іван Матвійович

СТОЛИПІН Петро Аркадійович

СТРИПСЬКИЙ Гіадор

СТРОГАНОВ Василь Андрійович

СТРОКАЧ Тимофій Амвросійович

СТУДИНСЬКИЙ Кирило Йосипович

СТУС Василь Семенович

СУДЕБНИК КАЗИМИРА IV

СУЛИМА Іван

СУМСЬКИЙ ПОЛК

СУМЦОВ Микола Федорович

СУПРУНЕНКО Микола Іванович

СУХОВІЄНКО (Суховій) Петро

СХІДНОКАРПАТСЬКА ОПЕРАЦІЯ 1944

СЦІБОРСЬКИЙ Микола

ТАБОРИ ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНИХ В УКРАЇНІ

ТАВРИ

ТАВРІЙСЬКА РАДЯНСЬКА РЕСПУБЛІКА

ТАВРІЯ

ТАНКОВА БИТВА ПІД ДУБНОМ, ЛУЦЬКОМ, РІВНИМ 1941

ТАТАРБУНАРСЬКЕ ПОВСТАННЯ 1924

ТАТАРИ

ТАТАРИ КРИМСЬКІ

ТВАРДОВСЬКИЙ Самуель

ТЕПЛОВ Григорій Миколайович

"ТЕРАТУРГІМА..."

ТЕРЕБОВЛЬСЬКЕ КНЯЗІВСТВО

ТЕРЕХОВ Роман Якович

ТЕРЕЩЕНКИ

ТЕРЛЕЦЬКИЙ Євген Петрович

ТЕРЛЕЦЬКИЙ Кирило Семенович

ТЕСЛЮК Михайло Миколайович

ТЕТЕРЯ (Моржковський, Мошковський) Павло

ТИВЕРЦІ

ТИМОШЕНКО Семен Костянтинович

ТИМЧАСОВИЙ РОБІТНИЧО-СЕЛЯНСЬКИЙ УРЯД УКРАЇНИ

ТИСКИНЕВИЧ Григорій

ТИХОНІВЦІ

ТІРА

TIPITAKA

ТМУТАРАКАНСЬКЕ КНЯЗІВСТВО

ТОБІЛЕВИЧІ

ТОВАРИСТВО "УКРАЇНА"

ТОВАРИСТВО "УКРАЇНСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КЛУБ ІМЕНІ ГЕТЬМАНА ПАВЛА ПОЛУБОТКА"

ТОВАРИСТВО УКРАЇНСЬКИХ ПОСТУПОВЦІВ (ТУП)

ТОЛБУХІН Федір Іванович

ТОМАКІВСЬКА СІЧ

ТОМАШІВСЬКИЙ Степан

ТОМИЛЕНКО Василь

ТОРКИ

ТРАНСНІСТРІЯ

ТРАЯНОВІ ВАЛИ

"ТРЕНОС" ("Плач")

ТРЕТІЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ З'ЇЗД

ТРЕТІЙ УКРАЇНСЬКИЙ ФРОНТ

ТРЕТІЙ УНІВЕРСАЛ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ

ТРИДЦЯТИТИСЯЧНИКИ

ТРИЗУБ

ТРИЛЬОВСЬКИЙ Кирило

ТРИПІЛЬСЬКА КУЛЬТУРА

ТРІАНОНСЬКИЙ МИРНИЙ ДОГОВІР 1920

ТРІУМВІРАТ ЯРОСЛАВИЧІВ

ТРОЇЦЬКО-ІЛЛІНСЬКИЙ МОНАСТИР У ЧЕРНІГОВІ

ТРУДОВИЙ КОНГРЕС У КАМ'ЯНЦІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ 1919

ТРУДОВИЙ КОНГРЕС У КИЄВІ 1919

ТРУДОВОГО ЧЕРВОНОГО ПРАПОРА УКРАЇНСЬКОЇ СОЦІАЛІСТИЧНОЇ РАДЯНСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ОРДЕН

ТРЯСИЛО

ТУГАН-БАРАНОВСЬКИЙ Михайло Іванович

ТУМАНСЬКИЙ Федір Йосипович

ТУМАНСЬКІ

ТУПТАЛО Данило Савич

ТУРЕЦЬКА ІМПЕРІЯ

ТУРЯНСЬКИЙ Роман Володимирович

ТЮТЮННИК Василь Никифорович

ТЮТЮННИК Юрій Йосипович

УГОРЦІ

УДІЛЬНА РОЗДРОБЛЕНІСТЬ

УКРАЇНО-ІТАЛІЙСЬКА ПОПЕРЕДНЯ УГОДА 1921

УКРАЇНО-ПОЛЬСЬКИЙ ДОГОВІР 1920

УКРАЇНО-РОСІЙСЬКА УГОДА 1654

УКРАЇНСЬКА АВТОКЕФАЛЬНА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА (УАПЦ)

УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ НАУК (УАН)

УКРАЇНСЬКА ВІЙСЬКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ (УВО)

"УКРАЇНСЬКА ВІЙСЬКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ (УВО)"

УКРАЇНСЬКА ВІЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК (УВАН)

УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА (УВКР)

УКРАЇНСЬКА ГАЛИЦЬКА АРМІЯ (УГА)

УКРАЇНСЬКА ГОЛОВНА ВИЗВОЛЬНА РАДА (УГВР)

УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА (УГКЦ)

УКРАЇНСЬКА ДЕМОКРАТИЧНА ПАРТІЯ (УДП)

УКРАЇНСЬКА ДЕМОКРАТИЧНА ХЛІБОРОБСЬКА ПАРТІЯ (УДХП)

УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА

УКРАЇНСЬКА ДУМСЬКА ГРОМАДА

УКРАЇНСЬКА ЕКОНОМІЧНА РАДА (УЕР)

УКРАЇНСЬКА КОМУНІСТИЧНА ПАРТІЯ (БОРОТЬБИСТІВ)

УКРАЇНСЬКА ЛІНІЯ

УКРАЇНСЬКА МОРСЬКА ГЕНЕРАЛЬНА РАДА

УКРАЇНСЬКА НАРОДНО-РЕСПУБЛІКАНСЬКА ПАРТІЯ (УНРП)

УКРАЇНСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АРМІЯ (УНА)

УКРАЇНСЬКА НАЦІОНАЛЬНА РАДА

УКРАЇНСЬКА НАЦІОНАЛЬНА РАДА У ЛЬВОВІ

УКРАЇНСЬКА НАЦІЯ

УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ ЛІВИХ СОЦІАЛІСТІВ-РЕВОЛЮЦІОНЕРІВ (УПЛСР)

УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ ЛІВИХ СОЦІАЛІСТІВ-РЕВОЛЮЦІОНЕРІВ (БОРЬБИСТІВ)

УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ СОЦІАЛІСТІВ-РЕВОЛЮЦІОНЕРІВ (УПСР)

УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ СОЦІАЛІСТІВ-РЕВОЛЮЦІОНЕРІВ (КОМУНІСТІВ)

УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ СОЦІАЛІСТІВ-ФЕДЕРАЛІСТІВ (УПСФ)

УКРАЇНСЬКА ПОВСТАНСЬКА АРМІЯ (УПА)

УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА АВТОКЕФАЛЬНА ЦЕРКВА (УПАЦ)

УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА (УПЦ)

УКРАЇНСЬКА РАДА НАРОДНОГО ГОСПОДАРСТВА (УРНГ)

УКРАЇНСЬКА РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ

УКРАЇНСЬКА РАДИКАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНА ПАРТІЯ (УРДП)

УКРАЇНСЬКА СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТИЧНА РОБІТНИЧА ПАРТІЯ (УСДРП)

УКРАЇНСЬКА СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТИЧНА РОБІТНИЧА ПАРТІЯ (НЕЗАЛЕЖНИХ)

УКРАЇНСЬКА ТРУДОВА ПАРТІЯ

УКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАТИВНО-ДЕМОКРАТИЧНА ПАРТІЯ (УФДП)

УКРАЇНСЬКЕ КОЗАЦЬКЕ ВІЙСЬКО

УКРАЇНСЬКЕ НАЦІОНАЛЬНЕ ОБ'ЄДНАННЯ (УНО)

УКРАЇНСЬКЕ СЕЛЯНСЬКО-РОБІТНИЧЕ СОЦІАЛІСТИЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ("Сельроб")

УКРАЇНСЬКИЙ ВІЙСЬКОВО-РЕВОЛЮЦІЙНИЙ КОМІТЕТ (УВРК)

УКРАЇНСЬКИЙ ВІИСЬКОВО-РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ШТАБ У ПЕТРОГРАДІ

УКРАЇНСЬКИЙ ВІЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ (УВУ)

УКРАЇНСЬКИЙ ГЕНЕРАЛЬНИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КОМІТЕТ (УГВК)

УКРАЇНСЬКИЙ ГЕНЕРАЛЬНИЙ військовий ШТАБ

УКРАЇНСЬКИЙ ГРОМАДСЬКИЙ КОМІТЕТ У ЧЕХОСЛОВАЧЧИНІ

"УКРАЇНСЬКИЙ ІСТОРИК"

"УКРАЇНСЬКИЙ ІСТОРИЧНИЙ ЖУРНАЛ"

УКРАЇНСЬКИЙ КАТОЛИЦЬКИЙ СОЮЗ (УКС)

УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ГАРВАРДСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ (УНІГУ)

УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ З'ЇЗД ВОЛИНСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ

УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ З'ЇЗД КАТЕРИНОСЛАВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ

УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ З'ЇЗД ПОДІЛЬСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ

УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ З'ЇЗД ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ

УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ З'ЇЗД ХЕРСОНСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ

УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ З'ЇЗД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ

УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ КОМІТЕТ (УНК)

УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ КОНГРЕС-З'ЇЗД

УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ СОЮЗ (УНС)

"УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР"

УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ФОНД

УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНО-ДЕРЖАВНИЙ СОЮЗ (УНДС)

УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ХЛІБОРОБІВ-ДЕРЖАВНИКІВ (УСХД)

УКРАЇНСЬКИЙ ФРОНТ 1917

УКРАЇНСЬКИЙ ФРОНТ 1919

УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ (УЦК)

УКРАЇНСЬКИЙ ШТАБ ПАРТИЗАНСЬКОГО РУХУ (УШПР)

УКРАЇНСЬКІ НАЦІОНАЛЬНІ З'ЇЗДИ КИЇВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ

УКРАЇНСЬКІ СЕЛЯНСЬКІ СПІЛКИ

УКРАЇНСЬКІ УСТАНОВЧІ ЗБОРИ

УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКЕ ПЕРЕСЕЛЕННЯ 1944—1946

УКРАЇНЦІ

УЛИЧІ

УЛЬТИМАТУМ РАДИ НАРОДНИХ КОМІСАРІВ УКРАЇНСЬКІЙ ЦЕНТРАЛЬНІЙ РАДІ

УМАНСЬКИЙ КОТЕЛ

УМАНСЬКИЙ ПОЛК

УМАНСЬКО-БОТОШАНСЬКА ОПЕРАЦІЯ 1944

УНІВЕРСАЛ

УНІЯ УЖГОРОДСЬКА 1649

УРЯД УНР В ЕКЗИЛІ

"УСТАВА НА ВОЛОКИ"

УСТЬ-ДУНАЙСЬКЕ КОЗАЦЬКЕ ВІЙСЬКО

ФАСТІВСЬКИЙ ПОЛК

ФЕДЕНКО Панас Васильович

ФЕДОРОВ Іван

ФЕДОРОВ Олексій Федорович

ФЕДОРОВИЧ Тарас (Трясило)

ФЕОДАЛ

ФЕОДАЛІЗМ

ФЕОДАЛЬНА РОЗДРОБЛЕНІСТЬ

ФЕОДОРО (Мангуп, Мангуп-Кале)

ФЕОДОСІЙ

ФЕРДИНАНД І

ФІЛЬВАРОК

ФОЛЬКСДОЙЧ

ФОРСУВАННЯ ДНІПРА 1943

ФРАНКО Іван Якович

ФРАНЦ ЙОСИФ І

ХАЛУПНИКИ

ХАН (хакан, хаган, каган)

ХАНЕНКО Микола Данилович

ХАНЕНКО Михайло Степанович

ХАНСЬКИЙ ПАЛАЦ У БАХЧИСАРАЇ

ХАРАКС

ХАРИТОНЕНКИ

ХАРКІВ

ХАРКІВСЬКА ОПЕРАЦІЯ 1942

ХАРКІВСЬКЕ ТОВАРИСТВО ГРАМОТНОСТІ

ХАРКІВСЬКИЙ КОЛЕГІУМ

ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛК

ХАРКІВСЬКО-КИЇВСЬКЕ ТАЄМНЕ ТОВАРИСТВО

ХАСИДИЗМ

ХАТАЄВИЧ Мендель Маркович

ХВИЛЯ (спр. прізвище Олінтер) Андрій Ананійович

ХЕРСОНЕС ТАВРІЙСЬКИЙ

ХЛОПОМАНИ

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ Богдан (Зиновій) Михайлович

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ Тиміш (Тимофій) Богданович

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ Юрій

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ЛІТОПИС

"ХОДІННЯ В НАРОД"

"ХОДІННЯ ІГУМЕНА ДАНИЇЛА"

ХОЗАРИ

ХОЛМЩИНА (Забужжя)

ХОТИНСЬКА ВІЙНА 1621

ХОТИНСЬКА ФОРТЕЦЯ

ХОТКЕВИЧ Гнат Мартинович

ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ

ХРИСТИЯНСТВО

ХРИСТЮК Павло Оникійович

"ХРОНІКА КАМ'ЯНЦЯ-ПОДІЛЬСЬКОГО"

"ХРОНОГРАФИ"

ХРУЩОВ Микита Сергійович

ЦЕЛЕВИЧ Володимир

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН ПРИ ВУЦВК (ЦК нацмен)

ЦЕНТРАЛЬНИЙ ФРОНТ

ЦЕРКОВНЕ ЗВИЧАЄВЕ ПРАВО

ЦЕРКОВНІ СЕЛЯНИ

ЦИГАНИ

ЧАСТИНИ ОСОБЛИВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ("ЧОН")

ЧЕМБАЛО (Балаклава)

ЧЕРВОНА АРМІЯ

ЧЕРВОНА ГВАРДІЯ

ЧЕРВОНА УКРАЇНСЬКА ГАЛИЦЬКА АРМІЯ (ЧУГА)

ЧЕРВОНЕ КОЗАЦТВО

ЧЕРКАСЬКИЙ ПОЛК

ЧЕРНІГІВСЬКА ЗЕМЛЯ

ЧЕРНІГІВСЬКЕ ВОЄВОДСТВО

ЧЕРНІГІВСЬКЕ КНЯЗІВСТВО

ЧЕРНІГІВСЬКЕ НАМІСНИЦТВО

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ КОЛЕГІУМ

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ЛІТОПИС

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ПОЛК

"ЧЕРНИГОВСКИЙ ЛИСТОК"

ЧЕРНЯХІВСЬКА КУЛЬТУРА

ЧЕРНЯХОВСЬКИЙ Іван Данилович

ЧЕТВЕРТИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ФРОНТ

ЧЕТВЕРТИЙ УНІВЕРСАЛ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ

ЧЕТВЕРТИНСЬКИЙ Гедеон

ЧЕХИ

ЧЕХІВСЬКИЙ Володимир

ЧИГИРИН

"ЧИГИРИНСЬКА ЗМОВА"

ЧИГИРИНСЬКИЙ ПОЛК

ЧИГИРИНСЬКІ ПОХОДИ

ЧИКАЛЕНКО Євген Харламович

ЧИНШ

ЧОНОВИЦЬКИЙ Войтех

ЧОРНА РАДА 1663

ЧОРНИЙ Григорій

ЧОРНИЙ ШЛЯХ

ЧОРНІ КЛОБУКИ (каракалпаки)

ЧОРНОБИЛЬ

ЧОРНОЛІСЬКА КУЛЬТУРА

ЧОРНОМОРСЬКЕ КОЗАЦЬКЕ ВІЙСЬКО

ЧОРТОМЛИЦЬКА СІЧ

ЧУБАР Влас Якович

ЧУБИНСЬКИЙ Павло Платонович

ЧУМАК Василь Григорович

ЧУМАЦТВО

ШАНДРУК Павло

ШАПОВАЛ Микита Юхимович

ШАПОВАЛ Олександр Андрійович

ШАРВАРОК

ШАУЛА Матвій

ШАФОНСЬКИЙ Опанас Филимонович

ШАХ Яків

ШАХРАЙ Василь Матвійович

ШАХТИНСЬКА СПРАВА

ШАШКЕВИЧ Маркіян Семенович

ШВАРНО ДАНИЛОВИЧ

ШВЕЦЬ Федір Петрович

ШЕВАЛЬЄ П'єр

ШЕВЧЕНКО Тарас Григорович

ШЕЛЕСТ Петро Юхимович

ШЕЛУХИН Сергій Павлович

ШЕПТИЦЬКИЙ Андрей

"ШЕСТИДЕСЯТНИКИ"

ШКОЛА ЧЕРВОНИХ СТАРШИН

"ШЛЯХ ІЗ ВАРЯГІВ У ГРЕКИ"

ШЛЯХТА, ШЛЯХЕТСТВО

ШОЛОМ-АЛЕЙХЕМ

ШРАМЧЕНКО Святослав Олександрович

"ШУКАННЯ КОЗАЦТВА"

ШУЛЬГИН Олександр Якович

ШУЛЬГИН

ШУМСЬКИЙ Олександр Якович

ШУХЕВИЧ Роман

ЩЕРБАКІВСЬКИЙ Вадим Михайлович

ЩЕРБАКІВСЬКИЙ Данило Михайлович

ЩЕРБИЦЬКИЙ Володимир Васильович

ЩОРС Микола Олександрович

ЮРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ ДОЛГОРУКИЙ

ЮРИЙ І ЛЬВОВИЧ

ЮРІЙ II БОЛЕСЛАВ ТРОЙДЕНОВИЧ

ЮХНІВСЬКА КУЛЬТУРА

ЯВОРНИЦЬКИЙ (Еварницький) Дмитро Іванович

ЯВОРСЬКИЙ Матвій Іванович

ЯВОРСЬКИЙ Стефан

ЯГАЙЛО ОЛЬГЕРДОВИЧ

ЯЗИЧНИЦТВО

ЯКІР Йона Емануїлович

ЯМКОВО-ГРЕБІНЦЕВОЇ КЕРАМІКИ КУЛЬТУРА

ЯН II КАЗИМИР ВАЗА

ЯН III СОБЕСЬКИЙ

ЯРОПОЛК СВЯТОСЛАВИЧ

ЯРОСЛАВ ВОЛОДИМИРОВИЧ

ЯРОСЛАВ ВОЛОДИМИРОВИЧ МУДРИЙ

ЯТВЯГИ

ЯХИМОВИЧ Григорій

ЯХНЕНКИ