UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

МАЛИЙ СЛОВНИК ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

ТРУДОВИЙ КОНГРЕС У КАМ'ЯНЦІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ 1919 — форум представників селянства, військових, робітників за участю членів Всеукраїнського Трудового Конгресу від різних губерній. Відбувся 21—22 березня 1919 під керівництвом українських есерів.

Конгрес поставив перед Директорією вимоги негайно припинити переговори з французьким командуванням в Одесі і налагодити контакти з радянськими урядами Росії та України на умовах визнання ними самостійності і незалежності УНР. Владу передбачалося передати об'єднаним Радам робітничих і селянських депутатів, обраним за принципом пропорційності. Конгрес підтвердив український характер державності, порушив питання про виведення з території республіки російських військ.

У зв'язку з невизначеністю місцеперебування Директорії та уряду УНР конгрес разом із політичними партіями та козацькою радою військової залоги Кам'янця-Подільського створив Комітет охорони республіки, який у разі відмови Директорії виконати рішення конгресу мав повноваження ліквідувати її та створити Тимчасовий уряд єдиної Української Радянської Республіки в порозумінні з більшовиками. Проте через брак сил для здійснення цієї акції 28 березня Комітет оголосив про припинення своєї діяльності.

А.Гриценко
Назад Зміст Вперед

[А] [Б] [В] [Г] [Д] [E] [Є] [Ж] [З] [I-Ї-Й] [K] [Л] [M] [H] [O] [П] [P][C][T][У][Ф][X][Ц][Ч][Ш][Щ][Ю][Я][Всі]