UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

МАЛИЙ СЛОВНИК ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

CAPМАТИ - група іракомовних племен, що кочували на обширних просторах Євразійських степів і були східними сусідами скіфів. У III ст. до н.е. вони встановили своє панування у степах України. До складу сарматського об'єднання входили такі військово-політичні союзи племен: язиги, роксолани, сіраки, аорси, з середини І ст. н.е. до них додаються алани.

Освоївши степи Причорномор'я, сармати рушили у Подунав'я і замешкали рівнини між Дунаєм і Тисою. З цієї території вони здійснювали постійні набіги на римські провінції. Для захисту від них Рим був змушений побудувати вздовж Дунаю укріплення.

Сарматське суспільство було воєнізованим. Вершники озброювалися короткими мечами, кинджалами, луками, списами і дротиками. Давні історики зазначають швидкість атаки, особливі способи метання дротиків та накидання аркана на противника. Кінь мав багато прикрашену упряж. Небіжчиків ховали у курганних і ґрунтових могильниках з великою кількістю інвентаря. Особливо багатими були могили знаті. Основою життя сарматів було кочове тваринництво. Вони розводили овець, велику рогату худобу, коней. У перші століття н.е. частина сарматів перейшла до осілості і займалася землеробством.

Панування сарматів закінчилося у середині III ст. з приходом готів, які розсіяли кочовища сарматів і відрізали їх від античних міст. Частина сарматів відійшла в гори Північного Кавказу і Криму, а частина залишилася на місцях кочовищ, ставши одним з етнокультурних компонентів черняхівської культурної спільності.

Д.Козак
Назад Зміст Вперед

[А] [Б] [В] [Г] [Д] [E] [Є] [Ж] [З] [I-Ї-Й] [K] [Л] [M] [H] [O] [П] [P][C][T][У][Ф][X][Ц][Ч][Ш][Щ][Ю][Я][Всі]