UkrHistory.com.ua
 
Головна сторінка
Історія України
Історичні постаті
Реферати з історії
Статті з історії
ЗНО з історії
Всесвітня історія
Серія "100 великих..."

Декларація про возз'єднання українських земель. Під час повстання проти гетьманського режиму уряд ЗУНР вислав повноважних представників до УНР, щоб домовитися про возз'єднання обох українських держав. 1 грудня 1918 р у Фастові було укладено попередній «договір про злуку» В ньому говорилося «Західноукраїнська Народна Республіка заявляє цим непохитний намір злитись у найкоротшім часі в одну велику державу з Українською Народною Республікою — значить, заявляє свій намір перестати існувати як окрема держава, а натомість увійти своєю територією й населенням як складова частина державної цілісності в Українську Народну Республіку»

З січня 1919 р. Українська Національна Рада затвердила у Станіславі договір, опублікувала його й доручила урядові вжити заходів з. метою реалізації ідеї соборності української нації Урочиста церемонія злуки відбулася у Києві 22 січня. На Софійському майдані в присутності десятків тисяч киян В. Винниченко оголосив універсал, виданий з приводу цього історичного акту У ньому вказувалося, що декларація про злуку має бути затверджена Установчими зборами, скликаними з території всієї України До того часу Західна обл.. УНР (ЗОУНР), як стала називатися ЗУНР, залишалася при своїх власних законодавчих і виконавчих органах влади

Спроба возз'єднання двох українських держав так і залишилася декларацією. Польські війська методично витісняли адміністрацію ЗУНР з території західноукраїнських земель. Існування УНР також ставало дедалі проблематичнішим з огляду на вторгнення радянських військ.

Назад Зміст Вперед