Жіночий розділ

100. 7 принципів Щасливого життя.

Давненько не виходило у мене нічого написати. Але, я думаю, в нинішніх обставинах поговорити про Щастя саме час. До того ж у нас є чудовий привід – ми дісталися до 100-го випуску.

Я вирішив відзначити цей ювілей незвичайним для нашого каналу форматом. Сьогодні буде випуск у форматі «N порад про те, як стати..

.» – це формат, який так люблять більшість читачів інтернет-стрічок, і так не люблю я. На мій погляд, стати ким завгодно, а особливо Щасливою людиною, дотримуючись кількох простих рекомендацій просто неможливо.

Будь особистісний зміна – це глибокий системний процес, що зачіпає багато аспектів особистості, що залежить від різноманітних факторів. Цей процес не має виражених тимчасових меж, а характер зусиль повинен змінюватися по мірі змін. Але сьогодні я вирішив все-таки написати пост в цьому популярному стилі.

І тому знайшов виправдання…

Ми намагаємося системно підходити до питання підвищення тону (він же рівень Щастя) і у нас виходить щось типу книжки-підручники, размазанного на велику кількість окремих постів, які ми публікуємо вже майже 2 роки. І це зовсім ще не остаточне виклад готового до застосування знання. Паралельно ми уточнюємо елементи моделі, практикуємо їх застосування, вносимо корективи і пр.

Це велика і цікава робота, яка далеко не завершена і не факт, що може бути завершена. Спасибі всім, хто нам у цьому допомагає. Але в результаті у нас все-таки сформувався певний набір рад, який я і вирішив сьогодні зібрати в одну публікацію, чим і підвести підсумок виконаної майже за 2 роки роботи.

Кожен з перелічених пунктів – це не порада, це певний принцип, відповідно до якого повинна будуватися життя. У кожному з цих принципів відображається весь комплекс питань, які ми обговорювали 2 минулих роки, і слідувати йому не так-то просто. Але все-таки спробуємо їх сформулювати.

1. Принцип збереження добра і злаНаша система взагалі-то абсолютно технологічна і не прив’язана ні до яких ідеологій, релігійним системам тощо. Ми базуємося тільки на актуальних наукових уявленнях.

І єдина аксіома, яка належить області віри, для нас звучить так: ніяке зло не залишається не покараним, і ніяке добро ні залишається не винагородженим. Якщо ви не поділяєте цього абсолютно недоказуемого переконання, то можете далі не читати, все одно ви ніколи не зможете стати по-справжньому щасливим!2. Будьте «розумним гедоністом»Щастя – це, передусім, задоволення.

Чим більше задоволення в житті, ніж наші емоції позитивні, тим більше ми Щасливі. Звідси таке спірне щодо Щастя слово – гедоніст (людина, що прагне до задоволення). Але, як ми досить докладно обговорили, на жаль, наш мозок отримує задоволення не тільки від того, що сприяє нашому Щастю в майбутньому, але і від того, що діє прямо протилежним способом, надаючи короткострокове задоволення прямо зараз.

Вживання наркотиків та алкоголю; адреналіновий кайф; будь-які задоволення, викликають залежність; споживання шкідливої, але такої смачної, рафінованої їжі; маленькі радості, відволікають нас від великих справ – ось список видів кайфу, яких уникає розумний гедоніст. І на перевірку виявляється, що це не така проста задача – отримувати якомога більше кайфу з цієї користю для власного Щастя. Бути розумним гедоністом не так-то просто, зовнішні стимули і наші маленькі слабкості постійно штовхають нас до отримання цих шкідливих для нашого Щастя задоволень.

Бути розумним гедоністом це справа справжніх Стоїків нашого часу, про що говорить другий принцип щастя.3. Щастя – це «важкий щоденний труд» 🙂 Це, звичайно ж, жарт – але як ви розумієте, в кожному жарті є частка жарту.

Щоб бути Щасливим, треба постійно бути на сторожі та слідкувати, щоб вас не захоплювали «понижуючі тон» задоволення, що саме по собі не проста робота. Але так само треба мати достатньо енергії і творчої активності, щоб постійно формувати у своєму житті различиные «корисні задоволення» для цього є багато технік, з яких ми вже встигли обговорити фрейми і перманентні Гри, і це далеко не все. Але в цьому процесі є ще одна складність.

Справа в тому, що Щастя — це не статичний стан, ми не можемо відчувати себе щасливими, якщо в нашому житті не відбувається поліпшень. Абсолютно неможливо бути щасливим, просто лежачи на дивані і плюючи в стелю, навіть якщо це стеля яхти на якомусь райському острові. Щастя — це безперервна зміна в позитивному напрямку, ускладнення й формування нових навичок і розвиток усіх видів інтелекту.

І це дійсно велика праця — ніколи не зупинятися у своєму розвитку.4. Все життя Гра В нашій системі Грою ми називаємо особливий стан, у якому людина відчуває себе Щасливим в ці моменти у нього підвищується тон).

Цей стан характеризується творчістю, свободою, інтересом, азартом, парадоксальним відчуттям повної заглибленості і в той же час несерйозності, іронії і умовності. Гра – це повна зануреність в даний момент – це Тут і Зараз.По суті, всю нашу систему можна описати, як мистецтво формувати Гри в будь-який момент життя.

Чим більше у вашому житті Гри, тим вище ваш тон і навпаки, чим вищий тон, тим більше у вашому житті Ігри. В межі всі події життя без виключення можуть стати Грою, але це дуже високий клас, мрія. Загалом, хочеш бути щасливим – Грайся.

5. Будьте «розумним пофігістом»Принцип розумного пофігізму особливо подобається читаючій публіці – це найпопулярніша стаття в цьому блозі. Начебто так просто – все пофіг, але на практиці це зовсім нетривіально.

По-перше, далеко не все пофіг, пофігізм повинен бути дійсно розумним. А по-друге, нам чомусь складніше всього не зав’язуватися як раз на те, що не варта ніякої уваги – безглузді помилки минулого, страхи, пов’язані з майбутнім, різні види емоційної болю – образа, сором, заздрість, ревнощі і тому подібні дурниці. У нас вкоренилася нікому не потрібна принциповість, прихильність речей і помилковим переконанням, прагнення до багатства і популярності та ін.

Перераховувати те, що для повного Щастя повинно нам стати «пофіг» можна довго, так що «розумний пофігізм», це теж дуже Стоическая практика. 6. ПозитивированиеЭто ще один універсальний принцип Щастя.

Про нього ми ще докладно не говорили. Коротко, позиціонування – це збереження максимально позитивного ставлення до людей і подій. Не плутати з наївним запереченням складнощів і реалій світу, потребують нашої активної участі.

Завдання в тому, щоб завжди розглядати найкращий з усіх можливих варіантів інтерпретацій будь-якій ситуації. Техніка це дивовижна і по-справжньому магічна, за допомогою неї можна чудесним чином змінювати реальність. Але вона теж не з легких, для цього необхідна висока ступінь емоційного інтелекту і розвинені когнітивні навички.

Ми вже почали розглядати конкретні практики, але ще багато будемо про це говорити.7. Щастя неможливо в одиночествеВсе, що ми сказали вище, абсолютно не спрацює, якщо ви думаєте тільки про себе.

Головна радість в нашому житті-це все-таки Любов – це дивовижне мистецтво віддавати. Запам’ятайте, щаслива людина – це той, кому віддавати приємніше, ніж отримувати. Той, хто не гріється сам, а гріє своїх близьких, навколишній світ і весь всесвіт.

Адже так грітися набагато ефективніше.Ось і все, спробуйте почати жити згідно з цим нехитрим” принципам, і ніякої коронавірус Вам не буде страшний!Гриша Сотників. 01.
04.2019.

Related posts

Leave a Comment